Rodzaje przęseł ogrodzeniowych palisadowych

Nazwa

Ogrodzenie palisadowe to jedno z ciekawszych rozwiązań, pasujących do wszelkiego typu posesji. Cieszą się rosnącą popularnością, a z uwagi na mnogość rodzajów oraz inne zalety - trend ten będzie z pewnością jeszcze bardziej rósł. Przęsła ogrodzeniowe to elementy, które są chętnie stosowane także z uwagi na łatwość montażu i dobrą cenę. Wyglądają przepięknie, nowocześnie, a do tego są solidne. Zobacz, jakie przęsła ogrodzeniowe możesz kupić i, co warto wiedzieć na ich temat. 

Ogrodzenia palisadowe - piękne płoty o doskonałej opinii

Przęsła palisadowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wykonuje się je z różnych materiałów, dzięki czemu znakomicie pasują do wszelkich budynków. Ogrodzenia palisadowe bardzo często nazywa się również modułowymi. To specjalne, przygotowane przęsła, które w bardzo prosty sposób można zamontować. Systemy ogrodzeń palisadowych składają się z:

  • przęseł stalowych,

  • słupów,

  • mocowania.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ogrodzenie palisadowe? 

Płoty palisadowe cieszą się znakomitą opinią z uwagi na swoją trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz stabilną konstrukcję. Jednak to nie wszystkie zalety tego rodzaju ogrodzenia. Dobrej jakości przęsła palisadowe powinny być zabezpieczone przy pomocy ocynkowania oraz malowania proszkowego. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości stali, a także systemowi antykorozyjnemu (wspomnianego wcześniej) - ogrodzenia palisadowej odpowiedniej klasy to inwestycja na naprawdę długie lata. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. 

Wybierając ogrodzenie palisadowe warto postawić na model bezpośrednio od producenta płotów. Dzięki temu ma się pewność, co do jakości ogrodzenia. Warto więc postawić na taką firmę, która oferuje:

  • przęsła dopasowane do potrzeb Klienta lub planu architektonicznego, 

  • posiada profile o różnych szerokościach,

  • dodatkowo furtkę oraz bramę do kompletu, które pasować będą do wypełnienia palisadowego. 

 

Rodzaje przęseł w ogrodzeniu palisadowym

Niewątpliwą zaletą ogrodzenia palisadowego jest mnogość modeli do wyboru. Różnią się od siebie wyglądem, sposobem wykonania, a także materiałem. Niektóre z nich są tańsze, inne bardziej ozdobne. Jednak każde ogrodzenia palisadowe niewątpliwie zachwycają.

Zobacz także, na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne ogrodzenie do domów

 

Ogrodzenie palisadowe kute

Jednym z popularniejszych rodzajów ogrodzeń palisadowych są modele metalowe, o bardzo ozdobnej formie. Mowa tutaj o ogrodzeniach palisadowych kutych, wykonywanych ze stali. Są one odporne na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, a przy tym świetnie przypominają klasyczne ogrodzenia kute. Najczęściej tego typu modele wykonuje się z wysokiej klasy stali ocynkowanej, dodatkowo wzbogaconej przy pomocy specjalnych dekorów. Ogrodzenia palisadowe kute będą znakomicie pasować do wytwornej architektury lub tradycyjnej zabudowy. Dodatkowo wiele modeli z łatwością można sparować z bramą wjazdową lub furtką, tworząc jednolitą kompozycję.

 

Ogrodzenie palisadowe nowoczesne

Drugim, coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są płoty panelowe utrzymane w nowoczesnej formie. Wykonuje się je najczęściej z ocynkowanej stali bądź wytrzymałego aluminium. 

Ogrodzenie palisadowe sztachetowe - Betto.pl

To klasyczne przęsła, które doskonale pasują do każdej posesji. Mają wszechstronne zastosowanie, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku działki prywatnej, jak i obiektów publicznych, np. parków, ogrodów, a nawet obiektów użyteczności publicznej. Uniwersalny wygląd sprawia, że komponują się zarówno z tradycyjną, jak i modernistyczną architekturą. 

Ogrodzenie metalowe z kątowników - Betto.pl

Warto postawić na modele, które zostały zabezpieczone poprzez cynkowanie ogniowe oraz lakierowanie proszkowe. Dodatkową zaletą ogrodzeń palisadowych jest możliwość ustawienia ich pionowo lub poziomo. Są często ujęte w ramy - zamknięte zarówno od góry, jak i od dołu. Z łatwością można dopasować do nich nowoczesne bramy przesuwne i furtki.

 

Ogrodzenie palisadowe drewniane

Ogrodzenie drewniane od lat cieszy się ogromną popularnością. To znakomity wybór w przypadku każdej architektury. Przęsła palisadowe drewniane mogą być ażurowe lub całkowicie zabudowane. W przeciwieństwie do klasycznych płotów drewnianych, te modele dostępne są także w formie płotu żaluzjowego. Najczęściej produkuje się je z drewna sosnowego lub świerkowego. Ich minusem jest konieczność impregnacji - wystawione na działanie warunków atmosferycznych, po pewnym czasie niszczeją. 
 

Kupując ogrodzenie palisadowe przede wszystkim trzeba się zastanowić nad jego rodzajem. Wybór konkretnego materiału, ale także i wzoru jest bardzo ważna. Zarówno palisady kute, jak i nowoczesne, czyli stalowe, nie wymagają impregnacji. Posłużą w idealnym stanie przez długi czas. Warto pamiętać, że płot to inwestycja na długie lata - nie warto więc kierować się przy wyborze jedynie końcową ceną.