Nowoczesne ogrodzenie domu - na co zwrócić uwagę?

Nazwa

Choć ogrodzenie frontowe nie jest obowiązkowe, w przypadku domów jednorodzinnych decyduje się na praktycznie każdy z nas. Jeśli Twój dom utrzymany jest w nowoczesnym stylu architektonicznym, taki też powinien być jego płot. Warto jednak przede wszystkim pamiętać o głównych zadaniach płotu. Nowoczesne ogrodzenie musi ono być funkcjonalne, chronić posesję przed niepowołanymi gośćmi, zapewnia poczucie swobody i bezpieczeństwa, a dodatkowo powinno wyglądać efektownie. Jak wybrać nowoczesne ogrodzenie do domu? Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy! 

Nowoczesne ogrodzenia domów - 5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę

Płot jest jednym z ważniejszych elementów posesji, czy wiesz jednak na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne ogrodzenie domu? Jaki model ogrodzenia wybrać? Oto 5 najważniejszych rzeczy, którymi powinieneś sugerować się podczas zakupu płotu ogrodzeniowego.

 

#1: Funkcjonalność nowoczesnego płotu i ogrodzenia

Nowoczesne ogrodzenia domów stanowią nie tylko ozdobę całej posesji, mają ją również chronić. Do ich zadania należy m.in.:

  • osłona terenu,

  • zapewnienie ciszy, swobody i dyskrecji, 

  • ochrona posesji przed zanieczyszczeniem,

  • zabezpieczenie terenu przed niepożądanymi gośćmi.

 

Nowoczesne ogrodzenie do domu - ogrodzenie panelowe

Producenci nowoczesnych ogrodzeń panelowych zwracają uwagę, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki ażurowy, a zarazem płot do ogrodzenia swojej posesji. 

Nowoczesne płoty i ogrodzenia domu mogą pełnić szereg funkcji, dlatego przed wyborem konkretnego modelu, warto zastanowić, która ich cecha ma być najważniejsza. Jeśli zależy Ci na ochronie terenu przed hałasem, wyciszeniu samej posesji - kosze gabionowe będą znakomitym wyborem. Martwisz się o złodziei? Pomyśl o nowoczesnym ogrodzeniu betonowym dwustronnym. Nie dość, że pięknie się prezentuje, to nie jest najłatwiejszy do sforsowania. Jeżeli chcesz jedynie wyznaczyć granice działki - wybierz niski nowoczesny płot ażurowy.

#2: Design i rodzaje ogrodzenia nowoczesnego

Nie ma, co ukrywać - wygląd płotu ogrodzeniowego jest bardzo ważny… a dla niektórych nawet najważniejszy! Wybierając nowoczesne ogrodzenie posesji pamiętaj, by pasowało ono do architektury domu oraz jego okolicy. Warto wziąć pod uwagę rodzaj zabudowy, ale także kolor elewacji czy dachu.

Nowoczesne ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenie gabionowe - nowoczesne ogrodzenie o stylowym wyglądzie

Ogrodzenie gabionowe to jedno z najciekawszych nowoczesnych rozwiązań. Można zestawić je, np. z wypełnieniem drewnianym lub metalowym palisadowym.

Design ogrodzenia jest bardzo ważny, jeśli szukasz nowoczesnego płotu. Dlatego świetnym wyborem będą kosze gabionowe. Jako producent gabionów gwarantujemy, że tego rodzaju ogrodzenie może tworzyć przepiękne, pełne płoty lub wykorzystać kosze wyłącznie jako część konstrukcji. Resztę można wypełnić przy pomocy nowoczesnego ogrodzenia panelowego. 

Sprawdź także ogrodzenie gabionowe - do jakiej zabudowy pasuje i ile kosztuje?

Nowoczesne ogrodzenie betonowe dwustronne 

Szukasz modernistycznego, a zarazem niezwykle ciekawego ogrodzenia domu? Postaw na ogrodzenie betonowe dwustronne. Nowoczesne płoty ogrodzeniowe tego rodzaju mogą przybierać różne formy, ale także mieć różną strukturę. Ciekawe w wyglądzie ogrodzenie betonowe dwustronne jest łatwe w montażu, może być wykonane z systemu płyt, słupków oraz daszków. Dodatkowo na długo zachowa swój piękny wygląd. Beton jest barwiony bezpośrednio w masie, dzięki czemu kolor pozostaje niezmienny na długie lata. Nowoczesne ogrodzenie betonowe może przybierać także wzór cegły lub piaskowca.

Nowoczesne ogrodzenie sztachetowe

Nowoczesnym rozwiązaniem jest ogrodzenie sztachetowe. Płoty ogrodzeniowe mają lekką konstrukcję sztachetową, a do ich wyprodukowania użyto wyprofilowanych blach aluminiowym. Tego rodzaju design ogrodzenia sprawdzi się w przypadku osób, które chcą zachować odrobinę prywatności na swojej działce. Nowoczesne ogrodzenia metalowe w postaci sztachet wykonywane są z blachy ocynkowanej. Dzięki temu są odporne m.in. na rdzewienie lub uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesne ogrodzenie modułowe

Ogrodzenie modułowe wykonane jest na bazie efektownych bloczków o gładkiej strukturze. To świetny pomysł na nowoczesne ogrodzenie. Tego rodzaju płoty dobrze współgrają z nowoczesną, designerską architekturą. Ogrodzenia modułowe wykonuje się ze specjalnej mieszanki granitu oraz cementu. Dzięki temu nowoczesne płoty modułowe mają znakomity design i cieszą się wysoką jakością. 

#3: Jakość nowoczesnego ogrodzenia

Nowoczesne ogrodzenie palisadowe wysokiej jakości - drewniana palisada

Ciekawe i nowoczesne ogrodzenie domu powinno być zarazem trwałe. Zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie model jest trwały i solidny.

Wybierając nowoczesne ogrodzenie, warto zwrócić uwagę na:

  • tworzywo, z jakiego zostało ono wykonane,

  • wytrzymałość materiału,

  • odporność na wilgoć czy promieniowanie słoneczne.

To właśnie od jakości ogrodzenia zależy, jak długo nam ono posłuży. Im trwalszy, odporny na uszkodzenia materiał, tym lepiej. W końcu zakup nowoczesnego ogrodzenia posesji nie jest tanią inwestycją - nie warto więc ryzykować, tylko od razu postawić na taki płot, który przetrwa długie lata. 

#4: Montaż nowoczesnego ogrodzenia

Montaż ogrodzenia można wykonać samemu lub zlecić to zadaniem profesjonalistom. Znacznie bezpieczniejszym i rozsądniejszym rozwiązaniem jest montaż ogrodzenia nowoczesnego właśnie przez doświadczonych fachowców. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że płot zostanie zamontowany w odpowiedni sposób. Z pomocy specjalistów warto skorzystać także wtedy, gdy nowoczesne ogrodzenie wymaga montażu na nietypowym, np. pochyłym lub podmokłym terenie.

#5: Sposób pielęgnacji nowoczesnego płotu ogrodzeniowego

Zarówno w przypadku nowoczesnego ogrodzenia, jak i modeli panelowych warto sprawdzić, czy dany płot będzie wymagać konserwacji. Zawsze warto dopasować design ogrodzenia do tego, ile czasu możesz przeznaczyć na niezbędne renowacje lub pielęgnację. Dla przykładu - ogrodzenia metalowe ocynkowane i malowane proszkowo nie wymagają częstego czyszczenia czy impregnacji. Nie trzeba ich także malować.

Szukasz nowoczesnego ogrodzenia do domu? Pamiętaj o powyższych aspektach, na które zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę. Dzięki temu bezbłędnie wybierzesz taki model nowoczesnego płotu ogrodzeniowego, który będzie pasować do architektury i krajobrazu, a do tego spełni Twoje wszystkie wymagania.