Brama wjazdowa nowoczesna – sprawdź, dlaczego warto ją wybrać!

Nazwa

Brama wjazdowa to zdecydowanie jeden z częściej wykorzystywanych elementów ogrodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie spełniała swoje funkcje i była dostosowana do Twoich potrzeb. Nowoczesna brama wjazdowa ma także duży wpływ na wygląd całej posesji. Czeka Cię zakup bramy wjazdowej? Przeczytaj, dlaczego powinieneś zainwestować w nowoczesny model.

Brama wjazdowa nowoczesna – czyli jaka?

Nowoczesny styl stawia na proste linie i oszczędną formę. Taka właśnie powinna być brama wjazdowa określana tym mianem – minimalistyczna i elegancka. Brama nowoczesna to zazwyczaj brama palisadowa lub żaluzjowa, która doskonale sprawdzi się w zestawieniu z budynkami o prostej bryle. To nie miejsce na kute zdobienia i finezyjne kształty – te lepiej sprawdzą się w ogrodzeniach domów utrzymanych w stylu klasycznym.

Z jakich materiałów może być wykonana nowoczesna brama wjazdowa? W tym przypadku niepodzielnie królują metale – stal i aluminium. Mają one wiele zalet, do których należy łatwość obróbki, trwałość i wszechstronność. Metal odpowiednio zabezpieczony przed działaniem szkodliwych czynników na długi czas zachowuje bardzo elegancki wygląd.

Do nowoczesnej bramy wjazdowej pasują stonowane kolory – czerń, różne odcienie szarości czy ciemny brąz. Prawidłową decyzję co do koloru podejmiesz, biorąc pod uwagę nie tylko swoje preferencje, ale też barwę dachówek, rynien, okien i całej elewacji. W ten sposób brama wjazdowa naturalnie dopasuje się do otoczenia i będzie stanowiła z nim spójną wizualnie całość.

Nowoczesna brama wjazdowa przesuwna

Nowoczesna brama może mieć subtelne elementy dekoracyjne.

Nowoczesne bramy wjazdowe na każdą działkę

Do wyboru masz dwa rodzaje bram wjazdowych – przesuwne oraz uchylne. Które lepiej spełnią swoją funkcję na Twojej posesji?

Jeżeli Twoja działka ma długi wjazd, dobrym wyborem będzie brama wjazdowa dwuskrzydłowa nowoczesna. Brama dwuskrzydłowa do swobodnego otwarcia wymaga sporo wolnej przestrzeni, ale za to nie zajmuje tyle miejsca wzdłuż ogrodzenia, co typ przesuwny. Dzięki temu cieszy się popularnością wśród właścicieli działek o wąskim podjeździe.

Brama wjazdowa przesuwna nowoczesna to pierwszy wybór wielu inwestorów. Nic dziwnego – świetnie się prezentuje, a wbudowanie napędu automatycznego może wydawać się w tym przypadku wręcz oczywistym rozwiązaniem. Bramy przesuwne mają wiele zalet – nie wymagają wiele miejsca w głębi posesji i nie zamknie ich silny wiatr.

Do montażu tego rodzaju bramy konieczny jest jednak odpowiednio długi odcinek ogrodzenia frontowego, aby zmieściło się w nim nie tylko skrzydło, ale też przeciwwaga. Przykładowo 3-metrowa brama wymaga ponad 4 metrów ogrodzenia obok wjazdu.

Właściciele wąskich posesji, którym zależy na bramie przesuwnej, mogą zdecydować się na jeszcze jedną opcję – bramę przesuwną dwuskrzydłową, w której każde skrzydło chowa się z innej strony wjazdu.

Bez automatyki ani rusz!

Brama przesuwna nowoczesna może zasługiwać na to miano nie tylko ze względu na formę, ale też zastosowane w niej rozwiązania techniczne. Automatyka do bram staje się coraz popularniejsza. Nic dziwnego – znacznie zwiększa komfort wjazdu i wyjazdu z posesji. Nie musisz opuszczać samochodu podczas ulewnego deszczu ani wychodzić z domu, by otworzyć bramę gościom. Coraz częściej nie potrzebujesz do tego nawet pilota – wystarczy aplikacja zainstalowana na smartfonie.

Napęd automatyczny sprawia, że korzystanie z bramy jest nie tylko bardziej komfortowe, ale i bezpieczniejsze. Zamontowane czujniki uniemożliwiają zamknięcie skrzydła, jeśli tylko wykryją przeszkodę na swojej drodze. Tę opcję docenią szczególnie rodzice. Ponadto dzięki bramie otwieranej nie musisz wysiadać z samochodu na granicy posesji, co znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się zagrożenia w ruchu drogowym.

Gdzie nie sprawdzi się nowoczesna brama?

Pod względem estetycznym nowoczesna brama o prostej formie może być nie najlepszym pomysłem, jeżeli Twój dom nawiązuje do stylistyki secesyjnej czy dworkowej, w ogrodzie stoi fantazyjna zdobiona altana, a reszta ogrodzenia jest bogata w gięte, dekoracyjne elementy.

Minimalistyczne wzornictwo prawdopodobnie nie sprawdzi się w takim zestawieniu – chyba że znajdziesz model, który będzie dobrym kompromisem między wyglądem a funkcjonalnością, na której Ci zależy. Łatwo znajdziesz także bramy przesuwne w tradycyjnym stylu, wykonane z metalowych przęseł.

Nowoczesna brama z automatem to opcja dość kosztowna. Jeżeli zatem rzadko korzystasz z samochodu lub szukasz rozwiązania tymczasowego, wybierz bramę otwieraną manualnie.

Nowoczesna brama na wiele lat – zaufaj Betto!

Zakup bramy to decyzja, której skutki będziesz odczuwać przez lata. Dokonaj najlepszego możliwego wyboru i zaufaj producentowi z bogatym asortymentem produktów i 25-letnim doświadczeniem!

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję – tak, abyś przez długie lata cieszył się nowoczesną bramą wjazdową wysokiej jakości!