Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe – zalety, cena i sposób montażu

Nazwa

 

Ogrodzenia aluminiowe w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Wszystko ze względu na liczne zalety, jakie ma materiał wykorzystywany do ich produkcji. Dlaczego warto postawić na ogrodzenia aluminiowe i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ogrodzenia aluminiowe w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Wszystko ze względu na liczne zalety, jakie ma materiał wykorzystywany do ich produkcji. Dlaczego warto postawić na ogrodzenia aluminiowe i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Ogrodzenie aluminiowe to konstrukcja wytrzymała, estetyczna i niezwykle łatwa w montażu. Takie płoty cieszą się popularnością przede wszystkim wśród współczesnych użytkowników o dużych wymaganiach. Do największych zalet ogrodzeń wykonanych z aluminium można zaliczyć:

  • lekkość – aluminium jest niezwykle lekkim metale, co ułatwia jego transport oraz montaż;
  • uniwersalność – z aluminium można przygotować zarówno proste konstrukcje, jak i te bardzo ozdobne, w dowolnym stylu;
  • wytrzymałość – aluminium jest odporne na odkształcanie, uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury, wilgoć oraz działanie promieni słonecznych; aluminium wykazuje odporność na rozwijanie się korozji;
  • możliwość pokrycia przęseł dowolnym kolorem z palety RAL;
  • atrakcyjna cena – konstrukcje wykonane z aluminium zwykle są tańsze niż te ze stali.

Korzyści wynikających z zastosowania ogrodzeń aluminiowych jest znacznie więcej. To konstrukcje, które są wybierane coraz chętniej przez osoby stawiające na jakość, funkcjonalność i świetny wygląd.

Ogrodzenia aluminiowe w wielu odsłonach

Płoty aluminiowe mogą przyjmować naprawdę wiele form. To konstrukcje zarówno nowoczesne, jak i klasyczne. Z aluminium można wykonać nawet najbardziej misterne zdobienia. Najczęściej aluminium wykorzystuje się do produkcji nowoczesnych płotów, o prostym, minimalistycznym designie. Materiał ten kojarzy się ze współczesnymi aranżacjami, gdzie oprócz wytrzymałości ceniona jest też łatwość i szybkość montażu.

Świetny wyborem jest też ogrodzenie aluminiowe drewnopodobne. W metalu można bowiem wyrzeźbić motywy charakterystyczne dla naturalnego drewna. Co więcej, aluminium często pokrywa się również farbą. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wytrzymałość konstrukcji bez konieczności jej regularnego pielęgnowania, jak ma to miejsce w przypadku naturalnego drewna.

Łatwość ontażu ogrodzeń aluminiowych

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe są niezwykle łatwe w montażu. Fragmenty takich konstrukcji zwykle podnosi dwóch pracowników, co znacznie ułatwia mocowanie ich w odpowiednim miejscu, a także rozładunek i załadunek na auto transportujące je na działkę. Najczęściej przygotowuje się całe moduły, które następnie łączy się na terenie nieruchomości. Pozwala to na zamocowanie całej konstrukcji w zaledwie kilka dni, a na małych działkach – nawet kilka godzin.

Ogrodzenia aluminiowe a inne materiały

Aluminium powszechnie łączy się również z innymi materiałami. Istnieje opcja zastosowania tego metalu np. w konstrukcjach betonowych czy drewnianych, a także kamiennych. W nowoczesnych aranżacjach ogrodzenie czasem jest podświetlone taśmami LED, które prezentują się doskonale zwłaszcza po zmroku. Aluminium jest bardzo uniwersalne, dlatego komponuje się świetnie z wieloma materiałami i ciekawymi dodatkami.

ogrodzenie aluminiowe z kamieniem

Ogrodzenia aluminiowe – cena

Cena ogrodzenia aluminiowego może zależeć od wielu czynników. Znaczenie ma przede wszystkim stopień skomplikowania zastosowanego wzoru. To, ile kosztuje ogrodzenie aluminiowe, zależy również od jego wysokości czy koloru. Ceny wahają się zwykle w okolicach 300 zł za jedno przęsło. Zwykle jest to jednak znacznie mniej niż w przypadku konstrukcji wykonanych ze stali czy innych materiałów.

Zdecydowanie najtańsze są gotowe płoty modułowe. Wielu osobom zależy jednak na stworzeniu spersonalizowanej konstrukcji, idealnie dopasowanej do wyglądu danej nieruchomości i preferencji jej właściciela. Takie płoty są droższe, ale pozwalają na uzyskanie stylowego i spójnego efektu na lata. Wiele firm zajmuje się tworzeniem ogrodzeń aluminiowych na zamówienie.

Sprawdź także: Czym są ogrodzenia modułowe i z czego się je buduje?

Gdzie sprawdzi się płot aluminiowy?

Płot z paneli aluminiowych sprawdzi się doskonale zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach, choć w tych drugich pojawia się zdecydowanie częściej. To konstrukcja pozwalająca na dopasowanie wyglądem do designu budynków znajdujących się na danej działce. Na ogrodzenia aluminiowe coraz częściej stawiają współcześni użytkownicy, którym zależy na krótkim czasie montażu płotu.

Przeczytaj również: Jakie ogrodzenie domu wybrać w zależności od stylu?

Ogrodzenia aluminiowe pojawiają się zarówno na terenach prywatnych, jak i należących do firm czy instytucji. To coraz popularniejsze rozwiązanie, pozwalające na zabezpieczenie danej działki i dopełnienie pojawiających się na niej elementów. Taka konstrukcja z powodzeniem zachowa swoje właściwości i doskonały wygląd na kolejne lata.

Szukasz stylowych i wytrzymałych ogrodzeń aluminiowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i kontaktu!