Czym są ogrodzenia modułowe i z czego się je buduje?

Nazwa

 

Ogrodzenie pozwala zabezpieczyć działkę oraz dopełnić wygląd stojącego na niej budynku. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się konstrukcje modułowe. Z czego wynika zainteresowanie takimi produktami?

Ogrodzenie pozwala zabezpieczyć działkę oraz dopełnić wygląd stojącego na niej budynku. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się konstrukcje modułowe. Z czego wynika zainteresowanie takimi produktami?

Czym są ogrodzenia modułowe?

Płot modułowy to konstrukcja, która powstaje z gotowych modułów, wcześniej przygotowanych. Zastosowanie elementów, w których skład wchodzą przęsła i słupki, pozwala na znaczne przyspieszenie prac montażowych. Na miejsce prowadzonych robót trafia kompletny zestaw modułów. Pozwalają one na wzniesienie gotowej konstrukcji nawet kilkukrotnie szybciej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod tworzenia ogrodzeń.

Ogrodzenia modułowe powstają z różnych materiałów, w zależności od oczekiwanego efektu. Są to konstrukcje wytrzymałe, które bardzo często stawia się jeszcze w czasie prowadzonych robót budowlanych. W razie uszkodzenia płotu ciężkim sprzętem można łatwo wymienić tylko zniszczony element. To właśnie dlatego konstrukcje modułowe często zastępują ogrodzenia tymczasowe.

Jakie zalety mają ogrodzenia modułowe?

Ogrodzenia modułowe niosą za sobą wiele korzyści, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Do największych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • dostępność – ogrodzenia modułowe są dostępne w całych zestawach, a więc nie ma konieczności czekania na dostarczenie brakujących elementów;
  • łatwość i szybkość montażu – ogrodzenie modułowe niekiedy można wznieść już w trakcie jednego dnia, w zależności od wielkości działki;
  • możliwość łatwej naprawy – w razie uszkodzenia ogrodzenia modułowego wystarczy wymienić tylko jeden moduł, bez niszczenia pozostałych elementów konstrukcji;
  • dostępność w wielu wariantach – obecnie na rynku znaleźć można ogrodzenia modułowe wykonane z różnych materiałów.

Ogrodzenia modułowe montuje się bardzo łatwo. Zazwyczaj są to gotowe konstrukcje, a inwestor ma do wyboru jeden spośród kilku wzorów. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i deweloperów ogradzających teren swojej inwestycji.

Rodzaje ogrodzeń modułowych

Ogrodzenia modułowe wykonuje się z różnych materiałów. Odbiegają one od siebie także dokładną konstrukcją i wyglądem. Wśród najpopularniejszych rodzajów takich płotów można wyróżnić ogrodzenia:

Najczęściej do produkcji takich ogrodzeń wykorzystuje się stal nierdzewną, ale istnieje również opcja wykonania ich z wielu innych materiałów. Wszystko zależy od typu konstrukcji i jej przeznaczenia. Ogromną popularnością cieszy się ogrodzenie modułowe betonowe. Pustaki z tego materiału są najczęściej gładkie, choć wiele osób zastępuje nimi kamień, wykorzystując bloczki łupane.

Sprawdź także: Rodzaje przęseł ogrodzeniowych palisadowych

Ogrodzenia modułowe w wielu stylach

Technika modułowa pozwala na przygotowanie konstrukcji w różnych stylach. To właśnie dlatego jest ona powszechnie wykorzystywana w tak wielu miejscach. Dzięki niej powstają m.in. nowoczesne ogrodzenia modułowe, które cechują się minimalistyczną, nieskomplikowaną konstrukcją. To płoty, które pozwalają na dopełnienie geometrycznych, prostych budynków.

stalowe ogrodzenie modułowe

Stalowe ogrodzenie modułowe

W technologii modułowej wykonuje się też bardziej skomplikowane konstrukcje, zwłaszcza te klasyczne i stylizowane na poprzednie epoki. W ten sposób można bowiem zrealizować nawet podmurówkę. W gotowych elementach ogrodzeń modułowych w stylu klasycznym mocuje się ozdobne pręty, wykonane np. ze stali nierdzewnej.

Ogrodzenia modułowe, bez względu na materiał zastosowany do ich stworzenia, mogą mieć również dowolny kolor. Na rynku pojawiają się konstrukcje zarówno o ciepłych, jak i zimnych odcieniach. Popularnością cieszą się modele, które mają za zadanie imitować naturalny kamień. Płoty wykonane z betonu barwi się w masie, dlatego zachowują one swój kolor nawet po ewentualnym uszkodzeniu.

Przeczytaj również: Ogrodzenia stalowe – sprawdź, dlaczego warto je wybrać

Gdzie warto postawić na ogrodzenia modułowe?

Płot modułowy betonowy sprawdzi się doskonale zarówno na prywatnych działkach, jak i na terenach należących do firm. Takie konstrukcje powszechnie stawia się też w przestrzeniach miejskich. To świetny wybór przede wszystkim w sytuacji, gdy dana działka jest duża. Stworzenie długiego ogrodzenia krok po kroku bywa czasochłonne, dlatego w takich miejscach powszechnie korzysta się z gotowych elementów.

Płoty modułowe cieszą się popularnością także tam, gdzie właścicielom zależy na szybkim wzniesieniu konstrukcji. W przypadku mniejszych działek, na których stoją domy jednorodzinne, zrealizowanie całej inwestycji jest możliwe w zaledwie kilka dni, a niekiedy nawet godzin. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dlatego cieszy się ono ogromną popularnością wśród coraz większej grupy klientów.

Szukasz funkcjonalnych i estetycznych płotów modułowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i kontaktu!