Ogrodzenie klinkierowe – sposób na podkreślenie charakteru posesji

Nazwa

 

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem każdej posesji. Nie tylko chroni ją przed obecnością niepowołanych osób, lecz także pozwala na dopełnienie budynku i elementów pojawiających się w ogrodzie. Dlaczego warto postawić na ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenie klinkierowe, czyli uniwersalność

Ogrodzenie klinkierowe przypomina swoim kształtem i sposobem ułożenia cegłę. Klinkier jest jednak bardziej regularny i ma idealnie równe krawędzie. Na rynku pojawiają się płytki cieniowane, które pozwalają na uzyskanie bardziej naturalnego efektu.

Ogrodzenie klinkierowe pasuje do nieruchomości w różnych stylach. Może być zastosowane np. wokół nieruchomości klasycznych czy nowoczesnych. Jest to subtelny, dość minimalistyczny dodatek. Klinkier może być zastosowany w prostych murach lub ogrodzeniach ażurowych. Doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i metalem. Kluczem do uzyskania estetycznego efektu jest wybranie odpowiedniego odcienia tego materiału.

Ogrodzenia klinkierowe w wielu barwach

Ogrodzenia klinkierowe są dostępne w różnych barwach. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się produkty w odcieniach szarości, beżu czy brązu. Powszechnie wokół nieruchomości pojawiają się też konstrukcje, które swoim kolorem mają przypominać naturalną cegłę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć fantazyjne ogrodzenie, które łączy w sobie kilka odcieni klinkieru.

Na rynku pojawia się klinkier cieniowany, których łączy w sobie kilka odcieni. Taki materiał pozwala na stworzenie bardziej trójwymiarowego i naturalnego efektu.

Ogrodzenie klinkierowe jako dopełnienie budynku

Warto postawić na ogrodzenie klinkierowe przede wszystkim w sytuacji, gdy w skład budynku wchodzą elementy wykonane z tego samego materiału. Klinkier stosuje się m.in. do wyłożenia podmurówki czy komina. Warto zastosować ten sam materiał na wszystkich wspomnianych elementach. W ten sposób możliwe jest bowiem uzyskanie spójnego designu.

Klinkier zastosowany w ten sposób może podkreślić budynek i sprawić, że cała posesja będzie prezentować się niezwykle elegancko. To doskonały wybór niezależnie od stylistyki i przeznaczenia danego obiektu. Na postawienie ogrodzenia klinkierowego decydują się zarówno właściciele domów mieszkalnych, jak i budynków firmowych, użyteczności publicznej czy usługowych.

Ogrodzenia klinkierowe w wielu odsłonach

Ogrodzenia z cegły klinkierowej mogą przyjmować wiele różnych form. Niekiedy pozwalają one na zachowanie całkowitej prywatności na posesji, poprzez zakrycie jej przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Kiedy indziej z cegły klinkierowej wykonuje się tylko dolną część ogrodzenia. Materiał ten doskonale komponuje się np. z elementami metalowymi. Wówczas możliwe jest stworzenie bardziej ozdobnych kompozycji. Klinkier prezentuje się świetnie w połączeniu ze zdobionymi, stalowymi szczebelkami. Ogrodzenie tego typu może przyjmować także bardziej minimalistyczne, niezwykle proste formy.

Przeczytaj także: Ile kosztuje ogrodzenie z klinkieru?

ogrodzenie z cegły klinkierowej

Gdzie sprawdzi się ogrodzenie z cegły klinkierowej?

Ogrodzenia z cegły klinkierowej pozwalają na zastosowanie w wielu miejscach. Prezentują się  one niezwykle stylowo przede wszystkim na prywatnych posesjach. Wówczas pozwalają na zabezpieczenie nieruchomości przed wstępem obcych osób. Zapewniają także prywatność – przechodnie nie widzą, co dzieje się na działce. To także sposób na podkreślenie wyglądu całej posesji.

Ogrodzenie z cegły klinkierowej może również pojawić się w przestrzeni miejskiej. To doskonała alternatywa dla naturalnych cegieł. Takie konstrukcje niekiedy pojawiają się w parkach, na cmentarzach czy w reprezentatywnych punktach miast. Otaczają kompleksy budynków. Wszystko ze względu na estetyczny wygląd i możliwość przygotowania ogrodzenia w dowolnym stylu.

Do czego warto dopasować ogrodzenie klinkierowe?

Aby stworzyć spójny design całej posesji, konieczne jest dokładne przemyślenie jej aranżacji. Z tego powodu warto dopasować ogrodzenie do takich elementów, jak elewacja, podjazd, dach czy obiekty pojawiające się w ogrodzie. Znaczenie mają także ewentualne dekoracje wchodzące w skład budynku. Mowa tu o podmurówce w kontrastujących barwach, rynnach, drzwiach wejściowych czy oknach. Wybrany kolor klinkieru może być spójny z innymi elementami lub wręcz przeciwnie. W niektórych przypadkach kontrastujące barwy prezentują się niezwykle efektownie.

Zanim wybierzesz odpowiednie ogrodzenie, warto zapoznać się z inspiracjami dostępnymi w internecie, a także przyjrzeć się nieruchomościom w okolicy. Każda konstrukcja tego typu jest bowiem unikatowa. Klient może sam zdecydować o odcieniu, wysokości czy stylistyce ogrodzenia.

Szukasz wysokiej jakości, stylowych ogrodzeń z cegły klinkierowej? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz skontaktowania się z naszymi fachowcami! Chętnie pomożemy i doradzimy przy wyborze ogrodzenia klinkierowego!