Ogrodzenia ozdobne – podkreśl nimi charakter swojego domu

Nazwa

Ogrodzenie spełnia nie tylko rolę użytkową, ale i estetyczną. To wizytówka Twojej posesji, dlatego warto zadbać o jego atrakcyjny wygląd

Wybierz ogrodzenia ozdobne, które nie tylko skutecznie wyznaczą granicę między terenem prywatnym a publicznym, ale jednocześnie stworzą harmonijną całość z Twoim domem!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ozdobnego ogrodzenia?

Ogrodzenie to element posesji, który ma Ci służyć przez długi czas. Decyzję dotycząca wyboru rodzaju ogrodzenia należy więc podjąć rozważnie. Zwróć uwagę na kilka kwestii, a unikniesz kosztownych remontów i wymian ogrodzenia. Co trzeba ustalić przed przystąpieniem do prac? Do tych tematów należą:

  • zapoznanie się z planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego,

  • określenie typu i stylistyki zabudowań na danej posesji,

  • indywidualne preferencje właściciela posesji.

Najpierw sprawdź przepisy

Przed wyborem konkretnych rozwiązań ustal, czy Twoja posesja jest włączona w plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego. To akt, dzięki któremu możliwe jest zachowanie spójnego i estetycznego wyglądu wszystkich działek znajdujących się na danym terenie. Władze gminy mogą w ten sposób wykluczyć na przykład budowanie wysokich, zabudowanych ogrodzeń. Akt może dotyczyć także zastosowanej kolorystyki zabudowań czy parametrów płotów.

O czym jeszcze warto pamiętać pod względem prawnym? W pobliżu skrzyżowań lub ostrych zakrętów wysokie, pełne ogrodzenie mogłoby ograniczyć widoczność i zmniejszać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jeżeli zatem posiadasz działkę przylegającą do tego typu punktów, bądź gotów na konieczność montażu niewielkiego ogrodzenia ozdobnego.

Określ stylistykę swoich zabudowań

Nowoczesne budownictwo czy klasyczna architektura – które z tych określeń opisuje Twój dom?

Nowoczesny styl – proste linie i funkcjonalność

Współczesne rozwiązania mogą wydawać się nieco surowe, ale są jednocześnie bardzo eleganckie. Cechuje je dość ograniczona forma. W wydaniu nowoczesnym zarówno budynki, jak i ogród są pełne prostych, geometrycznych kształtów.

Do takich zabudowań doskonale będą pasować ogrodzenia z betonu. To niezwykle solidne konstrukcje, które z pewnością wytrzymają próbę czasu. Jeżeli obawiasz się, że beton to materiał o niewielkich walorach estetycznych, sprawdź nasze ogrodzenia betonowe ozdobne!

Ozdobne ogrodzenia betonowe dobrze współgrają z charakterem otoczenia, zwłaszcza zatopionego w zieleni. Do wyboru masz modele pełne, ażurowe, gładkie lub w desenie, a także o wzornictwie zgodnym z konkretną stylistyką architektoniczną. Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli dany wzór ogrodzenia będzie się pojawiał nie tylko na przęsłach, ale i słupkach czy podmurówce.

Ogrodzenie betonowe

Ogrodzenie betonowe może pełnić funkcję dekoracyjną, a jednocześnie jest niezwykle wytrzymałe.

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe palisadowe

Modernistyczny styl świetnie koresponduje z oszczędnymi w formie ogrodzeniami aluminiowymi. Lekki, odporny na działanie czynników materiał wykorzystany do stworzenia minimalistycznej palisady doskonale współgra z innymi materiałami, np. bloczkami betonowymi, które można wykorzystać do stworzenia słupków.

Wypełnienie mogą tworzyć kształtowniki zamknięte, pręty, płaskowniki czy metalowe sztachety. Chętnie wybierane są antracytowe elementy w ułożeniu poziomym, które ciekawie kontrastują z barwionymi na jasny kolor bloczkami architektonicznymi, jednak możliwości jest tu znacznie więcej – wszystko zależy od upodobań inwestora.

Ozdobne ogrodzenie palisadowe

Ogrodzenia palisadowe z aluminiowymi przęsłami świetnie harmonizuje z ozdobnymi słupkami z bloczków

Jeśli chcesz osiągnąć nieco mocniejszy efekt ozdobny, zamiast gładkich bloczków z betonu architektonicznego wykorzystaj bloczki łupane o chropowatej strukturze imitujące naturalny kamień. Dzięki bogatej kolorystyce i dużej liczbie kształtów bloczków ogrodzenie można świetnie dopasować do stylu innych elementów znajdujących się na posesji.

Klasyczne aranżacje a ogrodzenia metalowe ozdobne

Klasyczna architektura uwielbia z kolei towarzystwo ozdób, giętych linii i pięknych wzorów. Doskonałym wyborem będą w tym przypadku ogrodzenia metalowe ozdobne. Pręty, rury i kształtowniki ozdobione stylizowanym motywem są nie tylko atrakcyjne dla oka, ale i niezwykle trwałe. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład zastosowanie wyraźnego wzoru na bramie wjazdowej i powielanie go na innych elementach konstrukcji. Elementy ozdobne do ogrodzeń dodadzą szyku i elegancji całej posesji!

Pamiętaj, aby ogrodzenia ozdobne metalowe pasowały do zabudowań nie tylko pod kątem stylistyki, ale i kolorystyki. W naszej ofercie znajdziesz kilka kolorów – od klasycznej czerni przez różne odcienie szarości po brąz i zieleń. Dzięki temu z pewnością znajdziesz ogrodzenie, które dopasujesz do stolarki okiennej, fasady czy dachówek.

Ogrodzenia panelowe ozdobne – uniwersalne i trwałe

Jednym z godnych polecenia rodzajów ogrodzeń metalowych są ogrodzenia panelowe ozdobne, zwłaszcza te wykonane w technologii 3D, czyli wykorzystujące dodatkowe przetłoczenia. Panele ogrodzeniowe 3D szczególnie przypadną one do gustu tym, którzy obok walorów estetycznych cenią sobie dobry stosunek jakości do ceny. Bogactwo form sprawia, że w zależności od wybranego modelu doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych zabudowań. Panele doskonale wyglądają przez długi czas – cechują się dużą trwałością bez potrzeby częstej konserwacji. Z tego względu są chętnie wybierane nie tylko do posesji prywatnych, ale i placów zabaw czy innych miejsc użyteczności publicznej. Odznaczają się odpornością na wilgoć i warunki atmosferyczne dzięki wykonaniu ze stali ocynkowanej ogniowo lub ocynkowanej i malowanej proszkowo. Szukasz ogrodzenia, które bez wysiłku możesz zamontować samodzielnie? Wybierz ogrodzenia panelowe ozdobne – ceny zachęcają, a wybierając modele prosto od producenta ogrodzeń, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej!

Możesz liczyć na pomoc profesjonalistów!

Wybór ogrodzenia spełniającego wszystkie założone funkcje i wizualne może nastręczyć nieco trudności. Jeżeli właśnie czeka Cię podjęcie decyzji, nie łam sobie głowy zbyt długo! Zasięgnij rady specjalistów, którzy mają na koncie wiele realizacji zakończonych sukcesem. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać atrakcyjne i trwałe ogrodzenie ozdobne, które stworzy z Twoją posesją spójną i estetyczną całość.