Kostka brukowa przed domem – jak ją ciekawie zaaranżować?

Nazwa

 

Kostka przed domem to bardzo popularne rozwiązanie. Stosunkowo niedroga, łatwa w montażu i estetyczna – pozwala tworzyć rozmaite aranżacje. Zastanawiasz się, jak ją ułożyć, aby uzyskać ciekawy efekt estetyczny? Zobacz, na co zwrócić uwagę i na jakie interesujące rozwiązania możesz się zdecydować.

Kostka brukowa przed domem – mnóstwo możliwości

Kostka przed domem daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Liczba dostępnych wzorów oraz kolorów jest tak bogata, że odpowiednie rozwiązanie dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasyki, jak i bardzo odważnych kompozycji.
Poszczególne modele różnią się:

  • kolorystyką – wbrew pozorom przed domem wcale nie musi się pojawić szara kostka brukowa. Dostępne są też modele w ciepłych odcieniach brązu, złamanej czerwieni, beżu, grafitu, brązu czy żółci;
  • sposobem wykończenia – znajdziesz zarówno modele o ostrych, wyrazistych krawędziach, które można ułożyć bardzo „ciasno”, jak i warianty o łagodnych, nieregularnych brzegach, tworzące bardziej subtelny efekt oraz wpisują się w „naturalny” klimat;
  • rozmiarami – możesz układać zarówno kostki o takich samych rozmiarach, jak i elementy w kilku rożnych wielkościach, dla uzyskania bardziej intrygującego efektu.

Jak zatem widzisz, nad tym, jak chcesz ułożyć kostki przed domem, trzeba się zastanowić już na etapie wyboru odpowiedniego materiału. Projekt aranżacji powinien być uzgodniony przed zamówieniem wykończenia podłoża.

Czytaj też: Kostka brukowa na podjazd – jaki model wybrać?

Kostka brukowa przed domem – inspiracje

Zastanawiasz się, na jakie aranżacje kostki brukowej przed domem możesz się zdecydować? Możliwości jest bardzo wiele. Przyjrzyj się kilku ciekawym pomysłom, które pozwolą nadać interesujący charakter Twojej posesji.

Rondo przed domem z kostki brukowej

To doskonała propozycja przede wszystkim wówczas, jeżeli aranżujesz przestrzeń przed elegancją, dużą rezydencją, przed którą znajduje się przestronny podjazd. W takiej sytuacji z kostki brukowej warto ułożyć kolisty wzór. Do jego stworzenia możesz posłużyć się małą kostką kwadratową i trapezową. Świetnie sprawdzi się np. kostka Nostalit o zaokrąglonym kształcie.

rondo przed domem z kostki brukowej

Rondo z kostki brukowej prezentuje się wyjątkowo elegancko i urozmaica przestrzeń posesji.

Szara kostka przed domem – elegancki minimalizm

Twój dom to nowoczesna, minimalistyczna konstrukcja utrzymana w stonowanych barwach – np. bieli i szarości? Jeśli tak, nie szukaj kontrastowych połączeń kolorystycznych i nie sięgaj po nadmiernie dekoracyjną kostkę. Przy takich projektach piękno tkwi w prostocie. Dopasuj odcień kostki do tonacji elewacji – tak, by stworzyć wyrafinowany i designerski efekt.

szara kostka brukowa

Antracytowa kostka to doskonałe uzupełnienie dla budynków o prostej bryle. Przy takich aranżacjach mniej znaczy więcej.

Piękna kostka przed domem w stylu południowym

Biała lub piaskowa elewacja budynku, czerwona lub ceglana dachówka ceramiczna, dach domu o lekkim spadzie, okna łukowe… to kwintesencja południowego stylu rodem z wybrzeża Morza Śródziemnego. Co powiesz na to, by odtworzyć ją w polskich warunkach? Aby jeszcze bardziej ocieplić posesję, zdecyduj się na podjazd i chodnik z kostki przed domem w ciepłym, rudawym odcieniu. Do wykonania takich aranżacji sprawdzi się np. kostka Costa Verde.

Przeczytaj również: Jak dobrać kolor kostki brukowej do domu?

ceglana kostka brukowa przed domem

Kostka brukowa przed domem w stylu angielskim lub retro

Marzysz o aranżacji, która będzie wytworna, a jednocześnie będzie miała „duszę” i historię? Jeśli tak, pomyśl o zastosowaniu kostki postarzanej. Nada ona podjazdowi czy alejkom ogrodowym zabytkową estetykę. Wszystko za sprawą specjalnie pokruszonych krawędzi, które dodają „historycznego” waloru. Taka kompozycja świetnie współgra z budynkami w stylu pałacowym, ale także angielskim czy retro.

postarzana kostka brukowa

Postarzana kostka przed domem pozwala uzyskać efekt vintage

Wyznaczenie podjazdu innym kolorem kostki przed domem

Monochromatyczną kompozycję wykonaną za pomocą kostki możesz przełamać, wykonując pasy w innym, kontrastowym odcieniu materiału. W ten sposób możesz wydzielić np. podjazd albo wyznaczyć miejsce do parkowania samochodu przed posesją. To proste rozwiązanie, które jednak sprawia, że na podjeździe „coś się dzieje”.

modna kostka brukowa przed domem

Jak zatem widzisz, sposobów na ułożenie kostki brukowej przed domem jest bardzo wiele. Wystarczy dobry pomysł – jego wcielenie w życie z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów nie będzie trudne. Potrzebujesz podpowiedzi, jak stworzyć ciekawą aranżację? Skontaktuj się z naszym zespołem – pomożemy.