Daszki ogrodzeniowe na murki i słupki - niezbędne wykończenie płotu

Nazwa

Czy może istnieć ogrodzenie np. łupane lub betonowe bez daszków? Zdecydowanie nie. To właśnie daszki ogrodzeniowe na murki są tym elementem, które zabezpiecza ogrodzenie m.in. przed niekorzystnym wpływem pogody (np. deszczem czy śniegiem). Dzięki daszkom na słupki ogrodzenie jest chronione także przed przedostawaniem się do środka wilgoci. Dowiedz się więcej o zaletach daszków na murki ogrodzeniowe. 

Daszki na ogrodzenie - jak wybrać odpowiedni model?

Ogrodzenie z kamienia, murowane czy klinkierowe, nie obejdzie się bez daszków, wieńczących słupki ogrodzeniowe. Stanowią one wykończenie o dużym walorze estetycznym. O czym warto pamiętać wybierając daszki na słupki ogrodzeniowe?

 • Daszek ogrodzeniowy będzie Ci służyć przez długie lata, dlatego warto dopasować go stricte pod wygląd Twojego płotu.

 • Zwróć uwagę na wielkość oraz kształt daszka, który chcesz zamontować - daszek powinien idealnie pasować do słupka lub lekko wystawać poza jego konstrukcję.

 • Wybierz takie daszki na murki ogrodzeniowe, które będa podkreślać charakter całego płotu, ale także skutecznie zabezpieczą go przed warunkami atmosferycznymi.

 • Sam wybór daszka na słupki ogrodzeniowe to jeszcze nie wszystko! Liczy się jego prawidłowy montaż. Tylko wtedy unikniesz, np. przedostawania się wody do ogrodzenia. Ważne jest uszczelnienie wszelkich przestrzeni, które znajdują się pomiędzy bloczkiem słupka a wybranym przez Ciebie daszkiem ogrodzeniowym

 • Montując daszek na ogrodzenie pamiętaj o wykonaniu tzw. kapinosów, czyli specjalnym odpływie wody, dzięki któremu na ogrodzeniu nie będą powstawać efektowne zacieki.

 

Dopasuj ogrodzeniowe daszki na słupki do rodzaju płota

Dobrze wykonane ogrodzenie jest trwałe, funkcjonalne i piękne. Dlatego na słupkach ogrodzeniowych nie może zabraknąć daszków. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju lub typu szukasz - pomożemy Ci go wybrać. Sprawdź, czym różnią się od siebie zwykłe nakładki betonowe od fantazyjnych ogrodzeniowych daszków betonowych cztero- i dwuspadowych

Typy daszków ogrodzeniowych betonowych

Najpopularniejszym rozwiązaniem są daszki betonowe na słupki ogrodzeniowe. Wyróżniają się ceną oraz wysoką jakością. Świetnie pasują do ogrodzeń betonowych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, jak np. kamień łupany czy klinkier. 

Daszki ogrodzeniowe czterospadowe na murki

Daszki na murki ogrodzeniowe - czterospadowe - Betto.pl

Fot. Czterospadowe daszki na słupki ogrodzeniowe to jedno z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rozwiązań.

Daszki czterospadowe na słupki ogrodzeniowe to rozwiązanie dostępne w trzech różnych kształtach:

 • kwadratowym,

 • okrągłym,

 • prostokątnym.

Dostępne są w wielu różnych rozmiarach oraz szerokiej gamie kolorystycznej. Bez trudu można dopasować je do płotu. Daszki betonowe na słupki czterospadowe to rozwiązanie, które pozwala wodzie, opadającym liściom lub śniegu, swobodnie spadać z jego powierzchni. Świetnie pasują do każdego rodzaju ogrodzenia.

Daszki ogrodzeniowe dwuspadowe na słupki

Daszki dwuspadowe na ogrodzenia - Betto.pl

Fot. Daszki betonowe dwuspadowe znakomicie komponują się w połączeniu, np. z klasycznym, kamiennym ogrodzeniem.

Daszki betonowe dwuspadowe, podobnie jak modele czterospadowe, są barwione w masie. Dzięki temu do wyboru masz wiele różnych kolorów daszków. Daszki ogrodzeniowe betonowe dwuspadowe na murki służą m.in. wykończaniu murów oporowych czy podmurówek. Doskonale wyglądają też jako zakończenie pełnego betonowego lub kamiennego ogrodzenia. Wykonane są z najwyższej jakości masy betonowej, dzięki czemu są odporne na mróz, wilgoć czy wszelkie uszkodzenia.

Rodzaje daszków na słupki ogrodzeniowe

Daszki na ogrodzenie różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, ale także wyglądem. W Betto.pl do produkcji ogrodzeniowych daszków na słupki wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejszą technologię. Dzięki niej uzyskujemy doskonałe efekty wizualne daszków na murki. 

Daszki ogrodzeniowe modułowe

Daszki modułowe to najbardziej ozdobne modele dostępne w ofercie Betto.pl. Świetnie pasują do każdego ogrodzenia w szarym kolorze, czyli zarówno do modeli klinkierowych, łupanych, jak i betonowych. Wśród daszków modułowych wyróżnić można:

 • klasyczne daszki proste,

 • daszki łamane, o wielopoziomowej strukturze,

 • daszki chińskie, wyglądem przypominające orientalną architekturę. 

Daszki ogrodzeniowe łupane

Daszki łupane to znakomite rozwiązanie zwieńczające ogrodzenie z kamienia łupanego. Wyglądają bardzo nowocześnie i doskonale komponują się ze słupkami ogrodzeniowymi oraz jednolitym murem z naturalnego kruszcu. Daszki łupane dostępne są w wielu kolorach, więc można je z łatwością dopasować do swojego płotu. 

Daszki ogrodzeniowe śrutowane

Daszki śrutowane na ogrodzenie - Betto.pl

Daszki śrutowane to najlepsze zwieńczenie ogrodzenia śrutowanego. Wykonane jest z gładkich, płaskich pustaków o ziarnistej fakturze. Ich zaletą jest to, że doskonale pasują nie tylko do nowoczesnego ogrodzenia, ale także i modeli klinkierowych.

Daszki ogrodzeniowe gładkie

Daszki gładkie na ogrodzenia - Betto.pl

Daszki gładkie to idealne rozwiązanie na wykończenie prostego ogrodzenia. Jeśli cenisz sobie minimalistyczny styl, gładko i precyzyjnie zakończone daszki na słupki będą praktycznym, a zarazem dekoracyjnym elementem Twojego ogrodzenia. Tego typu modele świetnie sprawdzą się jako daszki na murki jednospadowe. 

O co warto zapytać producenta daszków ogrodzeniowych betonowych? 

Planujesz zakup daszków betonowych? W takim razie zanim zdecydujesz się na ich zakup skontaktuj się z producentem. Dzięki temu będziesz mieć szansę, by:

 • uzyskać rabat bądź dobrą cenę na daszki na słupki ogrodzeniowe, kupując je bezpośrednio od producenta, nie zaś np. w markecie ogrodniczym;

 • dowiedzieć się, czym przykleić daszki ogrodzeniowe betonowe do słupków;

 • dopytać o kwestie związane z montażem daszków betonowych;

 • zapytać o możliwość wykonania betonowych daszków na murki i słupki na wymiar.