Brama przesuwna panelowa, z którą zaoszczędzisz miejsce na działce

Nazwa

Brama wjazdowa przesuwna panelowa uzupełnia konstrukcję całego ogrodzenia i pozwala wygodnie korzystać z posesji. Wybór właściwej bramy zależy od kilku czynników, takich jak wielkość i kształt działki oraz wygląd ogrodzenia. W jakich przypadkach brama przesuwna panelowa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kiedy wybrać bramę panelową?

Ogrodzenie panelowe od lat cieszy powodzeniem wśród naszych klientów. Ten sposób wytyczania terenu nieruchomości pozwala uzyskać w pełni funkcjonalne ogrodzenie szybko i stosunkowo niewielkim nakładem prac. Wystarczy przymocować panele do wcześniej rozmieszczonych na działce słupków stalowych przy pomocy specjalnych obejm. Panele ogrodzeniowe jako system modułowy należy także do rozwiązań atrakcyjnych cenowo.

Zalety ogrodzenia panelowego sprawiają, że popularnością cieszy się także przesuwna brama panelowa. Stanowi ona naturalną kontynuację ciągu ogrodzenia, więc pozwala bez problemu uzyskać spójną wizualnie konstrukcję. Brama panelowa jest dostępna w takich samych kolorach co panele, co dodatkowo ułatwia podjęcie właściwej decyzji. Ponadto cechuje się prostą formą, co pozwala łatwo dopasować ją do domów utrzymanych w różnorodnych stylistykach.

 

Brama przesuwna – zalety na małej działce

Brama panelowa przesuwna jest bardzo często wybierana przez właścicieli działek. Jej dużą zaletą jest fakt, że nie zajmuje wiele miejsca na podjeździe – wymaga wolnej przestrzeni tylko z jednej strony wjazdu. Już w momencie wyznaczania wjazdu należy więc zdecydować, czy skrzydło ma chować się z lewej, czy z prawej strony.

Ile miejsca trzeba pozostawić, by z bramy przesuwnej dało się łatwo korzystać? Konstrukcja bramy opiera się o przeciwwagę – obciążnik, który umieszcza się wzdłuż ogrodzenia. Długość przeciwwagi to zazwyczaj około ⅓ długości skrzydła (ostateczna długość zależy także od materiału wykonania). Pozostawiona przestrzeń powinna odpowiadać sumie szerokości wjazdu oraz długości przeciwwagi bramy. Jeżeli zatem wybierzesz bramę panelową przesuwną 5 m, działka powinna mieć przy wjeździe co najmniej 7 m. Brama przesuwna panelowa 7 m wymaga z kolei działki o szerokości nawet 10 metrów.

Kiedy warto zdecydować się na bramę przesuwną? Taki model doskonale sprawdzi się w przypadku krótkiego podjazdu do garażu. To optymalna opcja także wtedy, gdy teren jest nierówny i wzniesienie wypada tuż za ogrodzeniem. Wygoda użytkowania takiej bramy sprawia jednak, że często stosuje się ją także na płaskich i przestronnych posesjach.

 

Ręczna czy z napędem – jaki sposób otwierania wybrać?

Brama przesuwna panelowa otwierana ręcznie

Jeżeli kupowaną właśnie bramę traktujesz jako rozwiązanie tymczasowe, dobrą opcją będzie ręcznie otwierana brama panelowa przesuwna. Cena to jej duży atut – doskonale sprawdzi się, jeżeli nie dysponujesz obecnie zbyt dużym budżetem. Brama ręczna to także dobry wybór, jeżeli na co dzień korzystasz raczej z innych środków transportu niż samochód, np. z komunikacji miejskiej. Ręczne otwieranie bramy raz na kilka dni prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie bardzo uciążliwe, a możesz nieco oszczędzić podczas zakupu. Z tego względu brama przesuwna panelowa otwierana ręcznie doskonale sprawdzi się także przy domku letniskowym.

 

Bramy przesuwne panelowe z automatem

Jeżeli zamierzasz codziennie korzystać z bramy na swojej posesji, rozważ zakup modelu z automatem. Napęd do bramy umożliwia jej zdalne otwieranie i zamykanie – za pomocą pilota lub (co jeszcze wygodniejsze) przez specjalną aplikację na smartfonie. Nie musisz więc wychodzić z samochodu podczas mrozu czy ulewnego deszczu, żeby móc wjechać samochodem na swoją posesję – komfort korzystania z takiego rozwiązania jest nie do przecenienia.

Brama przesuwna z automatem to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. Zainstalowane dodatkowo fotokomórki mogą wykrywać wszelkie przeszkody i automatycznie zatrzymywać bramę, jeśli coś stanie na jej drodze. Nie musisz więc obawiać się, że zwierzę lub małe dziecko uderzą się przesuniętym przez przypadek skrzydłem. To także doskonała opcja, jeżeli ze swojej posesji wyjeżdżasz prosto na drogę uliczną o dużym natężeniu ruchu. Unikniesz w ten sposób pozostawienia samochodu na drodze publicznej w celu zamknięcia bramy.

Ponadto im szerszy jest wjazd na posesję, tym cięższe skrzydło bramy. Dla Twojej wygody np. brama panelowa przesuwna 6 m powinna być już wyposażona w automat – jej ręczne przesuwanie byłoby zbyt uciążliwe.

 Furtka i ogrodzenie panelowe

Brama przesuwna panelowa tworzy spójną wizualnie całość z ogrodzeniem panelowym.

 

Jaka szerokość bramy panelowej przesuwnej?

W większości sytuacji wystarcza brama o szerokości 3 m. Jeżeli jednak kształt działki na to pozwala, możesz zdecydować się na np. bramę przesuwną panelową 4 m. To pomocne zwłaszcza w przypadku, gdy droga jest wąska, a wjazdu nie da się umieścić głębiej. Jeśli działka nie jest zbyt szeroka, dobrą opcją będzie zamontowanie bramy panelowej przesuwnej z furtką.

Firma Betto już od 25 lat pozwala swoim klientom cieszyć się idealnie dobranymi produktami. Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy bramę przesuwną na Twoją działkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania!