Pustaki ogrodzeniowe – gładkie, łupane, śrutowane… Jakie wybrać na płot?

Nazwa

Ogrodzenia z pustaków ogrodzeniowych są cenione przede wszystkim za solidność i trwałość w zestawieniu z przystępną ceną. Ich dużą zaletą jest jednak również różnorodność. Bloczki na ogrodzenie wytwarzane z betonu występują w wielu wariantach, przez co mogą tworzyć rozmaite kompozycje. W zależności od wybranego modelu płot można dopasować do nowoczesnego lub tradycyjnego charakteru posesji. Sprawdź nasz przegląd dostępnych rozwiązań i zdecyduj, jakie będzie najodpowiedniejsze dla Ciebie!

Dla większości inwestorów płot to nie tylko warunek poczucia bezpieczeństwa i prywatności,  ale także wizytówka oraz stylistyczna klamra, która powinna pasować do architektury domu oraz jego otoczenia, w tym aranżacji ogrodu. W tym kontekście bloczki betonowe na ogrodzenie są znakomitym materiałem. Dzięki swojej solidności i wytrzymałości idealnie nadają się do tworzenia płotów, które przetrwają wiele lat. Mogą być zestawiane z innymi materiałami, by tworzyć ogrodzenia zapewniające pożądany poziom prywatności i charakteryzujące się bardzo ciekawym wyglądem. Doskonale współgrają z przęsłami, furtkami i bramami w różnych stylach. Pozwalają też na budowę pełnych murów, które mogą wyglądać jak stworzone z kamienia. Warto również pamiętać, że ogrodzenie z bloczków zalewowych (pustaków wypełnianych po ułożeniu betonem) jest osadzane na fundamentach i zbrojone. Dzięki temu jest niemal niezniszczalne!

Dowiedz się więcej: Bloczki ogrodzeniowe – budowa płotu z bloczków betonowych krok po kroku

Bloczki betonowe na ogrodzenie – rodzaje

Pustaki ogrodzeniowe występują w bardzo wielu wariantach – to dlatego  są tak wszechstronne. Mogą różnić się rozmiarem, kształtem, kolorem, a także wykończeniem. W zależności od zastosowanego procesu produkcji zapewniają określony efekt. 

Bloczki łupane

Bloczki łupane imitują naturalny kamień. Dzięki określonemu procesowi produkcji mają bardzo wyraźną fakturę zbliżoną do piaskowca. Można je zabarwić na dowolny kolor. Ogrodzenie z bloczków łupanych jest znacznie tańsze od tego wykonanego z naturalnego kamienia, jednak prezentuje się równie dobrze i jest łatwiejsze w utrzymaniu. Doskonale komponuje się z tradycyjną architekturą. Jeśli jednak zestawi się je z przęsłami o nowoczesnym designie nabierają bardziej modernistycznego charakteru. 

Wariant łupany to świetny bloczek dekoracyjny, który sprawdzi się również do budowy pełnego muru. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jedynie dobrego zaimpregnowania i okazjonalnego czyszczenia oraz usuwania nalotów wapiennych. Ogrodzenia łupane będą się prezentować szczególnie dobrze zwieńczone dekoracyjnymi daszkami i będą stanowić idealne uzupełnienie zadbanego ogrodu – np. w stylu angielskim czy rustykalnym. Tego typu bloczki modułowe są dostępne w kilku standardowych rozmiarach, dzięki temu pozwalają łatwo stworzyć pożądany efekt.

Ogrodzenie łupane z nowoczesną bramą i furtką

Ogrodzenia łupane z pustaków ogrodzeniowych mogą do złudzenia imitować naturalny kamień, dlatego uznaje się za elegancką, ale jednak tańszą alternatywę dla drogich płotów z naturalnego piaskowca czy granitu. Nie są zarezerwowane wyłącznie dla nieruchomości utrzymanych w klasycznym lub rustykalnym stylu. Zestawione z elementami o nowoczesnym charakterze doskonale komponują się ze współczesną architekturą.

Bloczki śrutowane

Bloczki śrutowane to nieco bardziej nowoczesna alternatywa dla bloczków łupanych. Tego typu elementy produkuje się z cementu z domieszką granitu. Mają prosty, prostopadłościenny kształt i delikatną ziarnistą fakturę. Każdy bloczek betonowy ozdobny tego typu jest barwiony w masie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niemal dowolnego i jednocześnie odpornego na blaknięcie i odbarwienia koloru. 
 

Pustaki ogrodzeniowe śrutowane w kolorze piaskowca - betto.pl

Pustaki ogrodzeniowe śrutowane charakteryzuje drobnoziarnista faktura. Idealnie zlicowane bloczki tworzą proste, geometryczne konstrukcje świetnie komponujące się ze współczesną nowoczesną architekturą.

Bloczki śrutowane doskonale komponują się z przęsłami o nowoczesnym charakterze – ciekawy kontrast tworzy zestawienie masywnej podmurówki i słupków z wizualnie lekkimi ażurowymi, metalowymi panelami. Nadają się również do konstruowania rozmaitych elementów małej architektury – zarówno na prywatnej posesji, jak i np. w przestrzeni miejskiej.

Bloczki ogrodzeniowe gładkie

Miłośnikom minimalizmu dedykowane są bloczki ogrodzeniowe gładkie z betonu architektonicznego. To materiały również wykonane z mieszanki cementu i granitu oraz barwione w masie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie różnorodnych efektów. Popularne są szczególnie bloczki o „marmurkowej” kolorystyce, które prezentują się wyjątkowo elegancko. Wykonany z nich płot będzie szczególnie dobrze komponował się z nowoczesnymi domami  i ogrodami, nadając im luksusowego charakteru. Ciekawy wybór stanowią również bloczki architektoniczne w jednolitym szarym kolorze, które doskonale odnajdą się w otoczeniu minimalistycznych lub industrialnych budowli i zadbanej zieleni.

Pustaki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego - betto.pl

Pustaki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego do propozycja dla inwestorów poszukujących rozwiązania w minimalistycznym i jednocześnie nieco surowym stylu. Gładka faktura tych bloczków, przesiana gdzieniegdzie drobnymi dziurkami sprawia, że doskonale wpisują się w industrialne i loftowe klimaty.

Bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego będą dobrze wyglądać w połączeniu z przęsłami palisadowymi i metalowymi. Mają kształt prostopadłościanu i występują w kilku rozmiarach. Pozwalają na tworzenie płotów o dowolnej wysokości i stylu. Montaż bloczków ogrodzeniowych tego typu wykonuje się na głębokich fundamentach, dzięki czemu ogrodzenie jest niezwykle stabilne i solidne.

Pustaki ogrodzeniowe – co wybrać?

Bloczki na ogrodzenie mają wiele wariantów, przez co nadają się do zastosowania w zasadzie na każdej posesji. Poza solidnością i trwałością oferują również ponadczasowy styl. Dlatego stworzonym z nich ogrodzeniem można się cieszyć przez długie lata. 

Jakie pustaki ogrodzeniowe wybrać? To zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Jeśli zależy Ci na tym, by Twój płot był solidnie wykonany, a jednocześnie idealnie pasował do otoczenia, skontaktuj się z firmą Betto. Chętnie doradzimy przy wyborze i dostarczymy odpowiednie rozwiązanie.