Jak ciekawie zaaranżować kostkę Nostalit na swojej posesji?

Nazwa

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał wykorzystywany do wykańczania chodników, podjazdów i podobnych przestrzeni. Warto wiedzieć, że produkt ten występuje w wielu wersjach, które różnią się od siebie m.in. pod względem kształtu. Czym jest kostka Nostalit i jak ją zaaranżować?

Czym jest kostka Nostalit?

Kostka Nostalit to model cechujący się mocno zaokrąglonymi krawędziami i rogami. Ma ona gładką powierzchnię i wąskie zamknięcie spoin. Pozwala na estetyczne ułożenie w dowolne kompozycje, także w chodniki i podjazdy. Poszczególne kostki różnią się od siebie wielkością – w całym systemie występuje aż 5 różnych rodzajów.

Dostępne kolory kostki Nostalit

Kostka brukowa Nostalit jest dostępna w pakietach obejmujących kilka odcieni. To takie kolory jak:

  • brązowy,

  • szary,

  • rubinowy,

  • grafitowy,

  • żółty,

  • zielony.

Kostkę Nostalit można kupić zarówno w zestawach mieszanych, jak i takich, w których skład wchodzą monochromatyczne produkty. Wszystko zależy od projektu chodnika czy podjazdu na danej nieruchomości.

W skład serii wchodzą też produkty cieniowane, w odcieniach charakterystycznych dla jesieni, oraz płukane modele, w przypadku których paletę poszerzono także o biel. Pozwala to na znacznie łatwiejsze dopasowanie odpowiedniego produktu do wyglądu danej nieruchomości.

Wykończenia kostki Nostalit

Kostka Nostalit jest dostępna nie tylko w wielu wariantach kolorystycznych. Na rynku znaleźć można serię z kolorami płukanymi. To kostki z charakterystycznymi przebarwieniami, przypominającymi wypłukany miejscowo pigment. Prezentują się one bardzo naturalnie i pozwalają na dopasowanie m.in. do posesji, na których znajduje się naturalny kamień.

Gdzie sprawdzi się kostka Nostalit?

Kostka Nostalit pozwala na zastosowanie przede wszystkim w budynkach klasycznych i stylizowanych na trendy sprzed lat. Nie pasuje ona raczej do nieruchomości nowoczesnych, bazujących na kanciastych elementach. Kostka tego typu jest dostępna w różnych barwach, pozwalając na stworzenie kolorowych kompozycji.

Kostkę brukową Nostalit można zastosować zarówno na posesjach prywatnych, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Często pojawia się ona m.in. w parkach, które pełnią rolę miejsca do odpoczynku, a więc muszą być przytulne i przyjemne w odbiorze. Kostka ta jest ciekawą alternatywą dla kanciastych modeli w tych samych rozmiarach.

Do czego można wykorzystać kostkę Nostalit?

Szara kostka brukowa Nostalit

Kostka brukowa Nostalit powstała z myślą o układaniu podjazdów czy chodników. Z powodzeniem wytrzyma ona nacisk, jaki wywierają samochody parkujące na jej powierzchni. Kostka ta sprawdzi się więc również na parkingach, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Pozwala także na ułożenie w ogrodzie. Może odgradzać rabaty od trawnika czy innych elementów. Jej charakterystyczny kształt nadaje nieruchomości „miękkości”. Wielu osobom kojarzy się z przytulnością, pięknymi parkami i placami zabaw.

Sprawdź także: Kostka brukowa na podjazd – jaki model wybrać?

Kostka Nostalit, czyli sposób na kolorowe podłodze

Kostka brukowa Nostalit jest produktem bardzo uniwersalnym. Pozwala ona na układanie w różny sposób, także pod kątem. Ze względu na jej charakterystyczne, zaokrąglone rogi i krawędzie, możliwe jest stworzenie z niej nawet najbardziej fantazyjnych kompozycji, z wieloma łukami i załamaniami. Pozwala ona m.in. na ułożenie w wielobarwne pasy, a nawet kółka. Takie elementy sprawdzą się świetnie zwłaszcza na dłuższych i szerszych podjazdach przed dużymi budynkami.

Różne rozmiary kostki Nostalit

Kostka brukowa Nostalit jest dostępna w aż 5 rozmiarach, co pozwala na dopasowanie odpowiednich egzemplarzy do układanego wzoru. Ciekawym pomysłem jest także postawienie na modele w tym samym kolorze, ale o innych wymiarach. Z takich kostek również można ułożyć piękne wzory, a jednocześnie zachować minimalizm całej aranżacji. Wszystko zależy wyłącznie od wizji właściciela konkretnej nieruchomości.

Przeczytaj także: Wzory i rodzaje kostki brukowej, aranżacje

Do jakich materiałów pasuje kostka Nostalit?

Kostkę Nostalit można z powodzeniem dopasować do wielu innych materiałów pojawiających się na terenie nieruchomości. Prezentuje się ona estetycznie m.in. w połączeniu z kamieniem. W takim przypadku warto jednak postawić na modele w naturalnych kolorach, dopasowanych do odcieni kamiennych elementów. Ciekawym wyborem jest też kostka Nostalit z płynnymi przejściami barw.

Kostka Nostalit będzie wyglądać dobrze także w połączeniu z drewnem czy metalem. Pasuje ona zwłaszcza do klasycznych budynków, w których nie przeważają elementy szklane. Wygląda świetnie tam, gdzie pojawiają się koliste, opływowe formy.

Szukasz jakościowej kostki Nostalit na swoją posesję? Sprawdź szczegóły naszej oferty!