9 popularnych wzorów ogrodzeń betonowych, które warto poznać

Nazwa

Ogrodzenia betonowe są ciekawą alternatywą dla modeli metalowych. Sprawdzają się doskonale w wielu miejscach, także na prywatnych posesjach. Jakie wzory ogrodzeń betonowych cieszą się największym zainteresowaniem?
 

Ogrodzenie betonowe łupane

Wśród wzorów ogrodzeń betonowych można znaleźć m.in. bloki łupane. Przypominają one swoim wyglądem naturalny kamień. Sprawdzają się doskonale w przypadku budynków klasycznych, a także bogato zdobionych willi. Pasują świetnie do nieruchomości, na terenie których znajdują się też inne elementy kamienne lub betonowe, ale przypominające naturalny kamień.

Ogrodzenia betonowe pokryte klinkierem

Inny wzór ogrodzenia betonowego to klasyczna konstrukcja pokryta klinkierem. To specjalne płytki w kształcie prostokątów, które imitują cegłę. Mogą przyjmować postać, w której jeden odcień przechodzi w drugi. W ten sposób tworzą trójwymiarowy efekt. Płytki tego typu można zastosować też na podmurówce całego budynku oraz na kominie. Warto postawić na identyczny klinkier, by stworzyć spójny efekt.

Ogrodzenia betonowe – wzór w kamień wyciskany

Na rynku znaleźć można również ogrodzenia betonowe, w przypadku których na ich powierzchni zostaje wyciśnięty wzór przypominający kamień. Różnią się one od modeli łupanych tym, że stanowią jedną całość. Nie wyglądają one tak realistycznie, jednak pozwalają na stworzenie ciekawego efektu.

ozdobne ogrodzenie betonowe wyciskane

Ogrodzenia betonowe dostępne są w różnych wysokościach i szerokościach. Z łatwością można dopasować je do dowolnej działki.

Ogrodzenia betonowe przypominające piaskowiec

Istnieje również wzór ogrodzenia betonowego, który przypomina piaskowiec. Wówczas stosuje się materiał w odpowiednim, jasnym kolorze. To tańsza alternatywa dla naturalnego kamienia. Takie produkty wyglądają pięknie zwłaszcza w połączeniu z jasną elewacją i czerwonym dachem. Warto, by cała nieruchomość była utrzymana w ciepłych odcieniach.

Sprawdź również: Czy zmiany temperatury mogą mieć wpływ na ogrodzenie betonowe?

Nowoczesne wzory płotów betonowych

Jeśli chodzi o ogrodzenia betonowe, wzory mogą być również bardziej nowoczesne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć jednolity płot idealnie pasujący do prostego budynku bez żadnych ozdobników. W ten sposób zachowasz minimalizm, a jednocześnie skutecznie osłonisz działkę przed innymi osobami i wzrokiem przechodniów.

Ogrodzenia betonowo-drewniane

Beton imitujący kamień może być zastosowany również tylko na samym dole ogrodzenia. Wówczas na górze warto umieścić ażurowe belki drewniane. W ten sposób na posesję będzie docierać odpowiednio dużo światła. To świetny wybór zwłaszcza w sytuacji, gdy w budynku również zastosowano elementy drewniane. W ten sposób ogrodzenie może nawiązywać do jego designu.

Ogrodzenia betonowo-stalowe

W podobny sposób, jak w przypadku drewna, można zastosować również metal. Wówczas dół i słupki wykonuje się z betonu, a pomiędzy nimi wstawia przęsła stalowe. To rozwiązanie idealne dla osób, które decydują się m.in. na umieszczenie na balkonie metalowych barierek. Wówczas ogrodzenie może do nich nawiązywać, zachowując spójny efekt.

Bogato zdobione ogrodzenia betonowe

Płoty betonowe mogą być również bogato zdobione. Wówczas na wysokości stosuje się jeden ze wspomnianych już wzorów. Dekoracje pojawiają się natomiast na samej górze lub na słupkach. Bardzo często w takich przypadkach stawia się na motywy roślinne lub fantazyjne łuki. To dobry wybór przede wszystkim do budynków, które także są bogato zdobione. Takie ogrodzenia sprawdzą się lepiej na dużych posesjach, a także w miejscach typowo reprezentatywnych, czyli przed wejściem na działkę. Są bowiem znacznie droższe niż klasyczne, minimalistyczne wyroby.

Ogrodzenia betonowe imitujące drewno

Zastosowanie drewna w połączeniu z betonem nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Producenci tworzą również niezwykle ciekawe płoty betonowe, które imitują deski. Mowa tu o takim wyżłobieniu materiału, by wyglądał on jak naturalne usłojenie drewna. To bez wątpienia jeden z najciekawszych wzorów, sprawdzający się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych budynków.

Jaki wzór ogrodzenia betonowego warto wybrać?

Wzór ogrodzenia betonowego powinien być dopasowany do wyglądu całej nieruchomości. Ważna jest stylistyka. Jeśli budynek jest prosty, ogrodzenie również powinno takie być. W przypadku bogato zdobionych willi doskonale sprawdzą się ogrodzenia z ciekawymi dekoracjami. Jeśli w skład konstrukcji obiektu wchodzi drewno czy widoczne elementy metalowe, warto, by ogrodzenie również obejmowało takie materiały. W ten sposób można zachować spójny design.

Przeczytaj także: Jak wykonać fundament pod ogrodzenie betonowe?

Jeśli nie chcesz stawiać na ozdobne panele w ogrodzeniu, doskonałym wyborem będzie zdecydowanie się na bardziej dekoracyjne słupki pomiędzy poszczególnymi fragmentami płotu. Mowa tu m.in. o daszkach czy innych formach wykończenia górnej części.

Szukasz pięknego ogrodzenia betonowego? Zapoznaj się z naszą ofertą!