Ogrodzenie działki rekreacyjnej – czym warto się ogrodzić?

Nazwa

Solidne ogrodzenie działki rekreacyjnej to wbrew pozorom całkiem istotna kwestia. To dzięki niemu możesz odpoczywać, nie obawiając się o wtargnięcie na działkę dzikich zwierząt czy osób niepowołanych. Jeżeli więc właśnie spełniło się Twoje marzenie o posiadaniu własnego zielonego terenu, zadbaj o właściwe oddzielenie go od otoczenia. Jakie ogrodzenie na działkę rekreacyjną wybrać, aby czuć się bezpiecznie, a jednocześnie cieszyć się kontaktem z naturą?

Jak tanio i skutecznie ogrodzić działkę rekreacyjną?

Jakie warunki powinno spełniać ogrodzenie na działkę rekreacyjną? Możliwości jest wiele i zależą przede wszystkim od Twoich potrzeb.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy na użytkowanym przez Ciebie terenie nie obowiązują konkretne przepisy dotyczące ogrodzeń. Ogródki działkowe na przykład często mają w swoim regulaminie zapis o wysokości i stopniu zabudowania płotu. Zwróć także uwagę na pobliskie rowy melioracyjne i inne zbiorniki wodne – ogrodzenie powinno być stawiane co najmniej 1,5 metra od powierzchniowych wód publicznych i nie może ograniczać do nich dostępu.

Czy Twoja działka leży w sąsiedztwie innych, czy samotnie na skraju lasu? Od odpowiedzi na to pytanie zależy to, jak solidnego ogrodzenia będziesz szukać. Jeśli bliżej Ci do tej drugiej opcji, zadbaj o odgrodzenie się od dzikich zwierząt – to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Zamierzasz cieszyć się własnoręcznie zasadzonymi roślinami? Mieszkańcy lasu mogą w kilka chwil zniszczyć Twoje niedostatecznie zabezpieczone uprawy.

Z drugiej strony nie po to przyjeżdżasz na łono natury, by wpatrywać się w wysokie zabudowane ogrodzenie. Płot nie powinien zakłócać Ci kontaktu z przyrodą, a raczej harmonijnie się w nią wpisywać.

 

Sprawdzona siatka ogrodzeniowa, czyli czym ogrodzić działkę rekreacyjną?

Siatka ogrodzeniowa to zapewne pierwszy typ ogrodzenia, który przyszedł Ci na myśl. To absolutnie zrozumiałe – wysokiej jakości odpowiednio zamontowana siatka tworzy solidną konstrukcję na wiele lat, a przy tym nie ogranicza Ci widoków.

Argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest także atrakcyjna cena. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, takie ogrodzenie możesz postawić samodzielnie. Dobrze sprawdzi się nawet na pofałdowanym terenie – wtedy jednak do jej postawienia potrzebujesz znajomości określonych technik.

Siatka ogrodzeniowa występuje w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo znajdziesz model, który sprosta Twoim wymaganiom. Szczególnie godne polecenia są siatki z drutu stalowego powlekanego tworzywem sztucznym. Dzięki połączeniu tych dwóch materiałów ogrodzenie jest wytrzymałe i odporne na korozję, a dodatkowo możesz wybrać jeden z dostępnych kolorów. Jeśli chcesz cieszyć się naturalną zielenią, taka siatka może być także dobrą podporą dla roślin pnących.

Siatka, w odróżnieniu od ogrodzeń drewnianych, nie wymaga częstej konserwacji. Możesz zdecydować się także na podmurówkę, co wzmocni całą konstrukcję i zabezpieczy przed ryjącymi zwierzętami.

Świetna alternatywa dla siatki? Panele ogrodzeniowe

Jeżeli interesuje Cię bardziej estetyczne niż siatka, ale wciąż tanie ogrodzenie działki rekreacyjnej, sięgnij po panele ogrodzeniowe. Gotowe ogrodzenie panelowe wykazuje dużą odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Skutecznie zabezpiecza przed wtargnięciem na działkę osób niepowołanych, dzięki czemu możesz być spokojny o drobne sprzęty ogrodnicze pozostawione nocą na działce.

Z powodzeniem zastosujesz panele tam, gdzie rośnie bujna roślinność – długo nie ulegają rdzewieniu i nie wymagają konserwacji.

Możesz także zdecydować się na rozwiązanie mieszane i umieścić panele ogrodzeniowe na tyle działki rekreacyjnej, a od frontu wybrać ozdobne gabiony. Okazałe kosze z kamieniami świetnie współgrają z naturalnym otoczeniem, a jednocześnie są solidne i odporne na działanie szkodliwych czynników.

Doskonale sprawdzą się także do budowy muru oporowego – to opcja dla Ciebie, jeśli Twoja działka znajduje się na terenie o dużych skosach.

Przęsła drewniane? Naturalnie!

Świetnym wyborem na działkę rekreacyjną jest drewno. Doskonale komponuje się z aranżacjami domków letniskowych i nie zakłóca dostępu do przyrody. Takie ogrodzenie łatwo dostosować do potrzeb. Sam wybierasz, jak mocno zabudowany ma być Twój płot. Ponadto sztachety mogą być montowane w pozycji pionowej lub poziomej.

Jeżeli chcesz cieszyć się drewnianym ogrodzeniem przez długie lata, wybierz sprawdzone przęsła wysokiej jakości. Tylko takie produkty będą odpowiednio zabezpieczone przed rozwojem pleśni i gniciem. Nie musisz decydować się na proste wzory! Skorzystanie z usług renomowanego producenta pozwoli Ci także cieszyć się oryginalnym drewnianym ogrodzeniem, jakiego nie znajdziesz u swoich sąsiadów!

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie drewniane dobrze pasuje do aranżacji domków rekreacyjnych.

Ogrodzenie działki rekreacyjnej – zleć to fachowcom!

Nie wiesz, jak zrobić ogrodzenie na działce rekreacyjnej? Skontaktuj się z nami! Wysokiej jakości produkty i bogate doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że z pewnością wybierzemy wspólnie opcję, która sprosta Twoim wymaganiom. W razie potrzeby realizujemy również zamówienia indywidualne oraz zapewniamy montaż. Wszystko po to, aby Twoja działka była dla Ciebie miejscem do odpoczynku i relaksu.

Już dziś zadbaj o to, by Twoja działka prezentowała się estetycznie i była bezpieczna!