Ogrodzenia drewnopodobne – świetna alternatywa dla drewnianych przęseł

Nazwa

Podobają Ci się drewniane ogrodzenia, ale obawiasz się, że nie będą wystarczająco trwałe? Postaw więc na ogrodzenia drewnopodobne! Te najbardziej nowoczesne są funkcjonalne, a przy tym ich przęsła wyglądem do złudzenia przypominają drewniane. Do wyboru masz wiele możliwości! Podpowiadamy, kiedy lepiej sprawdzi się ogrodzenie aluminiowe drewnopodobne, a kiedy warto zdecydować się na takie wykonane z betonu lub kompozytu!

Popularne i trwałe ogrodzenie drewnopodobne aluminiowe

W ostatnich latach Klienci coraz chętniej sięgają po ogrodzenie aluminiowe drewnopodobne. Wynika to z atutów takiego ogrodzenia. Sztachety drewnopodobne wykonane z aluminium są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych (takich jak wiatr, śnieg czy deszcz). Można także formować je na różne sposoby. Dzięki temu przy użyciu aluminiowego ogrodzenia panelowego drewnopodobnego ogrodzisz zarówno nowoczesną posesję, jak i taką utrzymaną w tradycyjnym stylu.

Możesz swobodnie wybierać, czy zamontować sztachety pionowo, czy poziomo, w jakim kolorze mają być utrzymane oraz czy wolisz ich pełną, czy ażurową wersję. Liczba wzorów, w jakich dostępne są ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne, jest naprawdę imponująca!

Ogrodzenie aluminiowe drewnopodobne – cena

Czy montaż ogrodzenia aluminiowego wiąże się z dużym wydatkiem? Wiele zależy od szczegółów projektu, który zechcesz zrealizować, i rodzaju wybranych przez Ciebie sztachet. Jeśli jednak porównasz koszty ogrodzenia drewnianego z drewnopodobnym wykonanym z aluminium, cena tego drugiego pozytywnie Cię zaskoczy!

Ogrodzenie ze stalowej blachy drewnopodobnej, które przetrwa lata

Zamiast aluminiowego, możesz zdecydować się na montaż ogrodzenia wykonanego z blachy stalowej. Z tego materiału przygotowywane są zarówno tradycyjne parkany, jak i ogrodzenia palisadowe drewnopodobne.

Jakie są ich cechy charakterystyczne?

  • Ogrodzenie z blachy drewnopodobnej jest bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Ogrodzenie tego typu, zwłaszcza wyższe, stanowi świetną ochronę posesji przed wiatrem.
  • Blacha używana do produkcji ogrodzeń to materiał odporny na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Wybierając ją, możesz być pewien, że Twoje ogrodzenie będzie świetnie wyglądało przez wiele lat – bez konieczności pielęgnacji i impregnacji zastosowanych paneli!
  • Ogrodzenie z blachy drewnopodobnej łatwo zamontujesz (nawet samodzielnie!). Jego koszt nie nadszarpnie też zbytnio Twojego budżetu.

Zanim przejdziesz do realizacji swojego projektu i montażu ogrodzenia z blachy, zdecyduj, jaką powinno mieć wysokość. Wbrew pozorom nie jest to oczywiste. Więcej na ten temat dowiesz się z tekstu: Wysokość ogrodzenia – jaka powinna być? 5 praktycznych porad.

Ogrodzenie z blachy drewnopodobnej

Ogrodzenie wykonane z blachy może wyglądem przypominać drewniane. Jest przy tym bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Ogrodzenie betonowe – alternatywa dla posesji przy ruchliwych drogach

Czy ogrodzenia betonowe mogą wyglądem przypominać drewniane? Oczywiście! Ogrodzenia betonowe drewnopodobne wykonywane są z betonu barwionego na kolor drewna lub z tzw. desek betonowych. Tego typu deski to bardzo nowoczesny produkt, który wykorzystuje się zwłaszcza do budowy niższych, dekoracyjnych ogrodzeń.

Betonowy parkan będzie trwalszy i bardziej wytrzymały niż ogrodzenie z przęsłami drewnianymi. Jego wygląd nie będzie przy tym znacząco odróżniał się od drewnianego. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, że beton wymaga pielęgnacji. O ogrodzenia drewnopodobne nie będziesz musiał jednak dbać tak, jak o drewniane. Wystarczy, że co kilka lat zaimpregnujesz je specjalnym preparatem. Impregnacja będzie też konieczna od razu po postawieniu płotu. W zamian zyskasz jednak solidne ogrodzenie, które świetnie ochroni Twoją posesję.

Więcej na temat tego, jak dbać o ogrodzenie betonowe dowiesz się z artykułu: Czy ogrodzenie betonowe należy odpowiednio pielęgnować?

Warto wspomnieć jeszcze, że beton jest materiałem zapewniającym ochronę przed kurzem, brudem oraz – w pewnym stopniu – tłumiącym dźwięki dochodzące spoza posesji. Jeśli więc Twoja działka znajduje się niedaleko ruchliwej drogi, ogrodzenie betonowe drewnopodobne może okazać się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

 

Ogrodzenia drewnopodobne z desek kompozytowych

Ciekawym rozwiązaniem, które wielu osobom wydaje się nowe, jest zastosowanie do budowy ogrodzenia desek kompozytowych. Ostatnimi czasy materiał ten stał się szalenie popularny – choć w budownictwie wykorzystywany jest od lat.

Czym są deski kompozytowe? To elementy wykonane z połączenia co najmniej dwóch różnych materiałów (np. drewna i PCV). Dzięki temu deski kompozytowe wyglądem przypominają drewniane, a jednocześnie są lekkie, bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Większość kompozytów jest odpornych na wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Które ogrodzenie drewnopodobne będzie najlepsze? Zapytaj eksperta!

Zastanawiasz się co wybrać: ogrodzenie metalowe drewnopodobne, wykonane z blachy czy betonu? Pod uwagę weź położenie posesji oraz Twoje możliwości związane z koniecznością ewentualnego dbania o parkan. Wciąż nie jesteś pewien? W takim razie skontaktuj się ze specjalistą Betto! Jesteśmy firmą, która od ponad 30 lat zajmuje się produkcją i montażem ogrodzeń wykonywanych z wielu różnych materiałów. Z przyjemnością poznamy Twoje potrzeby, doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, a potem – wykonamy Twoje wymarzone ogrodzenie!