Ogrodzenie systemowe betonowe lub panelowe – zalety takiego rozwiązania

Nazwa

W poszukiwaniu idealnego ogrodzenia na posesję warto rozważyć różne opcje. To z reguły spory wydatek i wybór na lata – dobrze więc, aby był przemyślany. Jeśli szukasz czegoś, co łączy przystępną cenę z solidnością i uniwersalnością, warto rozważyć ogrodzenie systemowe. Sprawdź, jakie są jego zalety!

Ogrodzenie systemowe – co to jest?

Nazwa „ogrodzenie systemowe” może mylić, jednak to nic innego jak płot, który został zaprojektowany i wykonany w sposób systemowy. Oznacza to, że jego elementy można ze sobą łączyć w taki sposób, by powstała jedna całość. Najważniejszymi składowymi systemu ogrodzeniowego są oczywiście przęsła, które mogą być wykonywane z różnych materiałów. Najczęściej stosuje się tzw. panele wykonane z grubego drutu, ale do grupy ogrodzeń systemowych należą też te z panelami odlewanymi z betonu.

Ogrodzenie systemowe panelowe

Ogrodzenie systemowe panelowe to rodzaj kraty wykonanej z grubego, zgrzewanego drutu. Tego typu elementy pozwalają tworzyć proste, ażurowe, lekkie wizualnie i uniwersalne stylistycznie płoty. Ogrodzenie z paneli systemowych może być dobrym wyborem na prywatną posesję, ale takich elementów często używa się również na terenach przemysłowych czy osiedlach mieszkaniowych z budynkami wielorodzinnymi. 

Panele z drutu można podzielić na dwa różne rodzaje: 2D i 3D.

  • Panele 2D, nazywane również prostymi, składają się z pionowych i poziomych drutów tworzących kratę. To jeden z najprostszych wariantów ogrodzenia

  • Panele 3D są zbudowane z dokładnie takich samych drutów ułożonych i połączonych w podobny sposób. Ich wyróżnikiem są jednak trójwymiarowe przetłoczenia w kształcie litery V, zazwyczaj znajdujące się w pobliżu dolnej i górnej krawędzi przęsła. To proste rozwiązanie, które pozwala zwiększyć sztywność i stabilność płotu. 

Ogrodzenie można również uzupełnić o podmurówkę systemową, która doda mu solidności i funkcjonalności.

Ogrodzenia systemowe betonowe

Ogrodzenia systemowe betonowe składają się z płyt odlewanych z betonu połączonych słupkami i zwieńczonych daszkami. Produkuje się zarówno płyty pełne, jak i ażurowe, co umożliwia zbudowanie dowolnego stylu płotu. Każda płyta ma wysokość 30 cm, dzięki czemu można samodzielnie zdecydować o wysokości konstrukcji i łatwo zrealizować każdy projekt. Beton jest oczywiście solidny i stabilny, dlatego stanowi bardzo dobry materiał ogrodzeniowy. Sam montaż płyt również jest niewymagający.

Ogrodzenie systemowe z betonu może być wykonane z płyt dwustronnych lub jednostronnych. Są dostępne elementy imitujące różne materiały – m.in. naturalny kamień, cegłę czy drewno. Dzięki temu stylistyka betonowych płotów jest bardzo różnorodna.

Ogrodzenie systemowe betonowe

Ogrodzenie systemowe betonowe buduje się z płyt, które najczęściej mają wysokość 30 cm. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dowolnych wymiarów ogrodzenia. Płyty betonowe dostępne są w różnych fakturach i kolorach. Można je również malować!

 

Ogrodzenia systemowe – zalety

Obecnie ogrodzenia systemowe montuje się dość często. Pomimo bardzo szerokiego wyboru różnorodnych ogrodzeń to właśnie te rozwiązania należą do najchętniej wybieranych. Dlaczego? Wystarczy zapoznać się z ich zaletami, by poznać odpowiedź. Przedstawiamy te najważniejsze.

Ogrodzenie systemowe – łatwy i szybki montaż

Dzięki modułowym konstrukcjom możliwe jest szybkie postawienie trwałego i wytrzymałego płotu. Co więcej, ich montaż często można przeprowadzić samodzielnie. Przęsła są lekkie, a fundamenty trzeba wykonać jedynie pod słupkami. Gotowe systemy montażowe ułatwiają połączenie ze sobą wszystkich elementów i samodzielne zbudowanie płotu.

Ogrodzenie systemowe betonowe również można postawić bez pomocy fachowców, choć jest to nieco trudniejsze, m.in. ze względu na ciężar elementów i konieczność wykonania fundamentów. Sam montaż nie jest jednak trudny.

Niedrogie ogrodzenie systemowe

Wiele osób wybiera ogrodzenie systemowe ze względu na cenę. Zarówno panele z drutu, jak i płyty betonowe są niedrogie, a równie trwałe co inne materiały służące do budowy ogrodzeń. Dlatego jest to wybór budżetowy. Możliwość samodzielnego zamontowania płotu pozwala zaś na jeszcze większe oszczędności.

Uniwersalne ogrodzenia systemowe

Ogrodzenia systemowe są prawdziwie uniwersalne. Niezależnie od tego, czy szukasz lekkiego, ażurowego płotu czy też bariery, która oddzieli działkę od świata zewnętrznego, wśród rozwiązań systemowych na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ogrodzenie systemowe betonowe może imitować różne materiały i faktury, jest dostępne w wielu kolorach, a ponadto może być malowane. Istnieje możliwość zestawiania różnokolorowych elementów w celu uzyskania oryginalnego efektu. 

Ogrodzenie z paneli systemowych zawsze wygląda podobnie, ale za to pasuje w zasadzie wszędzie. Jest niesamowicie uniwersalne, dobrze komponuje się z terenami o dowolnym przeznaczeniu i z każdą architekturą.

Ogrodzenia systemowe – czy warto?

Czy warto postawić ogrodzenie systemowe? Jak najbardziej, szczególnie jeśli zależy Ci na zaletach wymienionych powyżej. To świetny wybór m.in. dla oszczędnych i niecierpliwych, choć należy pamiętać, że wcale nie wiąże się to ze słabą trwałością. Ogrodzenie systemowe to korzystny wybór w wielu sytuacjach. 

Jeśli jesteś zainteresowany jego budową, skontaktuj się z Betto! Chętnie przedstawimy Ci rozwiązania dostępne w naszej ofercie.