Ogrodzenie gładkie – czym się wyróżnia na tle innych?

Nazwa

Ogrodzenia betonowe należą do najsolidniejszych. Dlatego są wybierane przede wszystkim przez osoby poszukujące trwałych rozwiązań. Jeśli interesuje Cię również ponadczasowa stylistyka, z pewnością warto rozważyć ogrodzenie gładkie, czyli taki, które jest zbudowane z gładkich bloczków ogrodzeniowych. Czym się wyróżnia? Czy sprawdzi się przed Twoim domem?

Z czego buduje się ogrodzenia gładkie?

Myśląc o ogrodzeniach betonowych, wiele osób ma przed oczami konstrukcje z gotowych prefabrykatów. Inni wyobrażają sobie płoty wykonywane z bloczków łupanych. Ogrodzenia gładkie są od nich mniej popularne, ale na pewno nie mniej ciekawe! Coraz więcej osób interesuje się tego typu rozwiązaniem, m.in. ze względu na jego styl i właściwości użytkowe.

Ogrodzenie gładkie buduje się z bloczków (pustaków) betonowych. Konstrukcja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku ogrodzenia łupanego. Bloczki ogrodzeniowe gładkie dają również takie same możliwości aranżacji. 

Wyróżnia je przede wszystkim faktura – gładka powierzchnia odmienna od chropowatych i nierównych krawędzi bloczków łupanych. Pustaki gładkie również są produkowane w ustandaryzowanych rozmiarach i barwione w masie w sposób, dzięki któremu przypominają kamienne bloki. Ich gładka powierzchnia pozwala wręcz jeszcze bardziej wyeksponować starannie dobraną kolorystykę.

Czym się charakteryzuje ogrodzenie z bloczków gładkich?

Ogrodzenie z pustaka gładkiego ma wiele zalet – to dlatego zainteresowanie tego typu konstrukcjami stale rośnie. Jeśli poszukujesz połączenia estetyki z funkcjonalnością, ten rodzaj płotu na pewno Cię nie zawiedzie. Dlaczego warto się zdecydować właśnie na ogrodzenie gładkie? Kilka jego najważniejszych cech omawiamy poniżej.

Ogrodzenie betonowe gładkie – ponadczasowa stylistyka

Ogrodzenie betonowe gładkie może się dopasować w zasadzie do dowolnego stylu i z łatwością wkomponuje się w aranżację działki. Bloczki ogrodzeniowe gładkie dzięki swojej bardzo prostej, geometrycznej formie i starannemu wykończeniu prezentują się bardzo elegancko, niemal luksusowo. W osiągnięciu takiego efektu pomaga zabarwienie imitujące naturalną fakturę kamienia. W ofercie Betto znajdziesz pustaki w różnych kolorach, co ułatwi Ci osiągnięcie wymarzonego efektu. Można je ze sobą dowolnie łączyć, by uzyskać oryginalną aranżację.

Ogrodzenie gładkie świetnie komponuje się z nowoczesną architekturą, w tym z coraz popularniejszymi domami z płaskim dachem. Bloczki ogrodzeniowe gładkie, szczególnie uzupełnione o nowoczesną bramę wjazdową i furtkę w nowoczesnym stylu lub też np. o aluminiowe przęsła ogrodzeniowe o prostej konstrukcji, będą prezentować się znakomicie przy każdym nowoczesnym budynku. Mogą jednak wyglądać równie dobrze w towarzystwie tradycyjnych budowli, np. domu w dworkowym stylu. Zestawione z drewnianymi lub kutymi przęsłami czy też np. z bujną roślinnością (żywopłotem, pnączami), doskonale dopasują się nawet do sielskiej, rustykalnej aranżacji.

C:\Users\annab\Downloads\4 (1).jpg

Ogrodzenie z pustaka gładkiego wygląda szczególnie dobrze w towarzystwie nowoczesnej architektury. Bloczki dobrze łączą się również z innymi materiałami – zarówno drewnem, jak i metalem.

 

Ogrodzenie z bloczków gładkich – wiele możliwości

Bloczki ogrodzeniowe gładkie przypominają klocki, które umożliwiają budowanie rozmaitych konstrukcji. Można je różnie ustawiać i łączyć, by otrzymać pożądany rezultat. Budowa jest dość prosta, co sprawia, że nawet uzyskanie dość skomplikowanych konstrukcji nie stanowi problemu. Ogrodzenie z pustaka gładkiego może mieć zarówno formę szczelnego muru, jak i być połączone z przęsłami ogrodzeniowymi w dowolnym stylu. Bloczki ogrodzeniowe gładkie można też wykorzystać do stworzenia podmurówki lub słupków dla wybranego rodzaju ogrodzenia. Dodadzą elegancji i solidności dowolnym elementom.

Co więcej, bloczki ogrodzeniowe gładkie można wykorzystać również w innych miejscach wokół domu. Świetnie nadają się do budowania elementów tzw. małej architektury. Można z nich tworzyć m.in. murki, siedziska, donice na rośliny i wiele innych elementów. Wykorzystanie takiego samego materiału do stworzenia ogrodzenia i drobnych elementów w ogrodzie pomoże zachować spójność aranżacji całej działki i wpłynie korzystnie na jej estetykę.

Bloczki ogrodzeniowe gładkie – trwałe i praktyczne konstrukcje

Jeśli zależy Ci na solidności oraz trwałości, zawsze warto wybrać betonowe ogrodzenie. Pustak gładki i pustak łupany mają pod tym względem takie same właściwości. Na pewno nie zawiodą żadnego zwolennika wytrzymałości. 

Decydując się na ogrodzenie gładkie, nie będziesz musiał się obawiać uszkodzeń mechanicznych ani takich spowodowanych działaniem warunków atmosferycznych. Dobrze wykonane będzie odporne na wysokie i niskie temperatury, opady czy promieniowanie UV. Dlatego zachowa swój atrakcyjny wygląd i właściwości przez długi czas. 

Ogrodzenie betonowe gładkie jest też łatwe w utrzymaniu. Wystarczy okresowe czyszczenie myjką ciśnieniową. Jeśli na powierzchni bloczków pojawią się całkowicie naturalne wykwity wapienne, można je łatwo usunąć za pomocą specjalnych środków.

Ogrodzenie z pustaka gładkiego – dla kogo?

Czy ogrodzenie gładkie jest dla Ciebie? Na pewno tak, jeśli zależy Ci na wyborze na lata. Połączenie wytrzymałości oraz ponadczasowej stylistyki bloczków betonowych pomaga stworzyć naprawdę trwałe ogrodzenie. 

Pustak gładki jest uniwersalny, dlatego dopasuje się do otoczenia, nawet jeśli zdecydujesz się coś w nim zmienić. Stwarza również wiele możliwości wykorzystania, dlatego jest doskonałą opcją dla osób, które nie lubią się ograniczać. Ponadto ogrodzenie z pustaka gładkiego na pewno spodoba się każdemu miłośnikowi dyskretnej elegancji!